1
Latte macchiato

Latte macchiato


30 ml espressa  
200 ml horkého mléka  
20 ml napěněného mléka

Latte macchiato znamená italsky „skvrnité mléko“. Na rozdíl od caffè latte se espresso přidává do mléka, nikoli mléko do espressa. Pravé latte macchiato se pozná jednoduše, má totiž typické tři vrstvy, které krásně vyniknou ve vysoké sklenici.
 

Jak připravit latte macchiato

V kavárně nejdříve barista jemně našlehá mléko a nalije jej do vysoké sklenice. Asi po půl minutě se horké mléko oddělí od mléčné pěny. To je ta pravá chvíle, kdy se do sklenice přidává šálek klasického espressa a vzniknou tři vrstvy. Dole je horké mléko, uprostřed espresso a nahoře mléčná pěna. 

Šálek kávy latte macchiato

Kávovar pro domácí přípravu latte macchiato

V domácích podmínkách se o přípravu pravého latte macchiato dokáže postarat plnoautomatický kávovar se speciální nádobou nebo karafou na mléko. Díky vestavěnému mlýnku tak můžete mít latte macchiato připravené přímo z čerstvých kávových zrn. Stačí stisknout jediné tlačítko.
 

Sklenice na Latte Macchiato

Tento specifický kávový nápoj vynikne jen v silnotěsné sklenici o objemu nad 250 mililitrů. Nezapomeňte si pořídit také dlouhou lžičku.

Káva Latte macchiato – příprava a šálky | Philips

Doporučené kávovary Philips a Saeco

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.