1
Caffè latte

Caffè latte


30 ml espressa  
300 ml mléčné pěny

Tento nápoj, v Evropě známý také jako „cafe au lait“, se často označuje pouze „latte“ – v angličtině někdy psáno „latté“ nebo „lattè“– což doslova znamená „mléčná káva“. A je to přesně tak: espresso se spoustou mléka, které snadno připravíte v přístroji na přípravu latte. Dejte si pozor, abyste si „latte“ neobjednali v Itálii – dostali byste totiž sklenici mléka!

 

Jak připravit caffè latte

Caffè latte se často zaměňuje s latte macchiato. I když se v obou případech jedná o kávové nápoje se spoustou mléka, rozdíl je mezi nimi velký. Latte macchiato se skládá ze tří vrstev a espresso se přidává do mléka. Caffè latte se ale skládá pouze ze dvou vrstev a do espressa se přidává mléčná pěna. 

Šálek caffè latte

Kávovar pro domácí přípravu caffè latte

Vhodným kávovarem pro přípravu domácího caffè latte je plnautomatický kávovar s řešením pro přípravu mléčných nápojů, tedy s vestavěnou nádobkou nebo karafou na mléko. Pak už jen zbývá dodat do nádoby čerstvé mléko, do zásobníku na kávu nasypat čerstvá kávová zrna, stisknout volbu pro caffè latte a za chviličku si užívat čerstvý kávový nápoj.
 

Šálek na caffè latte

Další rozdíl mezi latte macchiato a caffè latte je ve způsobu servírování. Latté macchiato se servíruje do vysoké silnotěsné sklenice tak, aby vynikly všechny tři vrstvy. Na caffè latte ale bude potřeba pořídit si skutečně velký porcelánový šálek o objemu 280 až 330 mililitrů. 

Káva Caffè latte – příprava a šálky | Philips

Doporučené kávovary Philips a Saeco

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.