1
Článek

Jak může správná kojenecká láhev pomoci omezit koliku


Kojenecké lahve a dudlíky

Kolika. Jedna z těch věcí v péči o dítě, které zůstávají záhadou pro rodiče na celém světě. Ačkoli neexistuje žádný způsob, jak se jí úplně vyhnout (jedná se o dočasný a běžný problém), prozkoumat typ kojenecké láhve, kterou používáte, vám může pomoci nepohodlí děťátka zmírnit.

Jak je to s kolikou

Než se vydáme do světa kojeneckých láhví, zaměřme se chvíli na samotnou koliku. Víme o ní tohle: kolika je dočasnou fází neutišitelného pláče u zdravých dětí, která se obvykle objevuje od 2 týdnů do asi 3-4 měsíců věku. A tady je rozhodující informace: je to vlastně normální. Potýkají se s ní všechny děti!

 

Antikolikové krmení z láhve

Co má tedy kolika společného s krmením z láhve? Ačkoli je neutišitelný pláč dobře známou etapou počátečního vývoje dítěte, jeho příčina se u jednotlivých dětí může lišit.

 

Jedním z faktorů, které mohou koliku zhoršovat, je nezralý zažívací systém (všechno je ještě tak nové!) a vzduch, který se dostane do bříška.

 

To je důležité mít na paměti hlavně při krmení z láhve, protože děti krmené z láhve mohou kolikou trpět o něco dříve než kojené děti. Proč? Při sání z dudlíku se může dovnitř nechtěně dostat přebytečný vzduch, což vede k potížím.

 

Záleží na detailech

Jak tedy můžete děťátku pomoci, když máte podezření, že při krmení z láhve vdechuje přebytečný vzduch?

 

Ačkoli způsob, jakým dítě přirozeně pije z láhve, nemůžete změnit, můžete vylepšit způsob, jakým je láhev navržena. Proto jsme vytvořili unikátní ventil v dudlíku, který se během krmení dítěte ohýbá, čímž se zabraňuje vytváření vakua, a vzduch se odvádí do zadní části láhve. Vzduch zůstává v láhvi a nedostává se tak dítěti do bříška. Přispívá tím k omezení plynatosti, dětského zvracení a říhání.

 

Průzkum ukazuje, že tento antikolikový design může opravdu velmi přispět k pocitu pohodlí dítěte během krmení i po něm. Studie založená na pozorování 145 zdravých, donošených dětí, které ve 2 a 6 týdnech věku vyšetřovalo středisko Childhood Nutrition Research Centre v Londýně, ukázala, že děti krmené z antikolikové kojenecké láhve Philips Avent prodělávaly koliku méně často než děti krmené z běžné láhve. 

 

A co více, děti krmené z antikolikové láhve Philips Avent byly také v porovnání s dětmi krmenými z láhve běžného typu mnohem méně často neklidné, zejména v noci.

 

Takže ačkoli se koliky možná nedokážete zbavit úplně (je to normální a pouze dočasná vývojová fáze), můžete napomoci zmírnění jejích příznaků používáním kojenecké láhve, které byla speciálně navržena ke snížení výskytu koliky. Připijme si tedy na méně škytání při jídle.

 

Chcete o našich dětských láhvích a dudlících vědět víc? Klikněte sem a prohlédněte si celou řadu.

Číst více o tomto tématu

Stáhněte si aplikaci uGrow od Philips Avent

Seznamte se s aplikací uGrow


Pochopte včerejšek. Užijte si dnešek. Mějte přehled o zítřku

Rodičovství. Návod na něj sice není, ale zato je tady podpora

Chcete bezplatné, přizpůsobené rady a slevy přímo do své poštovní schránky?
Ikona pošty