1
Články

Jak krmit dítě na cestách

Pokud jste nervózní z toho, že byste měla kojit na veřejnosti, nebo vás zajímá, jaké vybavení potřebujete ke krmení z láhve, máme pro vás několik rad, aby bylo vaše miminko spokojené i na cestách: 

Kojení? Díky těmto pomůckám se nemusíte kojení na veřejnosti nijak obávat:


Podprsenka na kojení

Kvalitní podprsenka na kojení prsa podepře i skryje: odkrýt můžete vždy jednu bradavku. 

 

Při kojení se zakryjte

Pokud máte dost odvahy kojit na veřejnosti, může vám velmi pomoci, když se zakryjete. Zkuste si kolem krku a ramen přehodit lehký šátek, šálu nebo pokrývku na kojení – měla byste se cítit lépe zahalená.

 

Topy na kojení

Topy na kojení mají partie látky, které se dají diskrétně stáhnout a dítě se pak může snadno přisát. Nebo jednoduše noste dvě strečová tílka a když chcete kojit, jedno vytáhněte nahoru a druhé stáhněte dolů, abyste zůstala zakrytá.

Krmíte z láhve? Budou se vám hodit následující pomůcky:

 

Předem odměřené umělé mléko v prášku a čisté lahvičky

Čistou lahvičku naplňte odpovídajícím množstvím vody – stačí promíchat a podávat. (Připravené náhradní mléko v prášku vydrží v láhvi při pokojové teplotě jen asi hodinu.) Nebo si s sebou můžete vzít plechovky umělého mléka připraveného ke konzumaci a čisté lahvičky.

 

Termotaška nebo chladící taška

Pokud plánujete být mimo domov celý den, vložte do tašky balíčky s ledem. Lahvičky s mateřským mlékem vydrží při pokojové teplotě až šest hodin, ale při stálém chlazení i celý den. 

 

Prosím berte na vědomí, že informace poskytnuté v těchto článcích jsou všeobecné rady a neměly by být zaměňovány s radami lékaře. Pokud vy, vaše miminko nebo někdo z vaší rodiny trpíte závažnými nebo dlouhotrvajícími symptomy, nebo potřebujete konkrétní radu od odborníka, tak se prosím obraťte na odbornou lékařskou péči. Philips AVENT není zodpovědný za žádné škody způsobené nakládáním s informacemi poskytnutými na těchto webových stránkách.

Doporučené produkty Philips Avent