1
Irská káva

Irská káva


100 ml espressa
20–40 ml irské whiskey
třtinový cukr
50 ml 30% smetany

Je elegantní a dokonale se hodí pro chladnější dny, kdy krásně zahřeje. Vymyslel ji kuchař Joseph Sheridian ve čtyřicátých letech minulého století. První irskou kávu totiž podával cestujícím, kteří vystupovali z hydroplánu, aby se zahřáli. 
 

Základem pravé irské kávy musí být kvalitní čerstvě umletá káva, přesněji 100 mililitrů silné kávy. Do ní se následně přidává pouze pravá irská whiskey, třtinový cukr a velmi tučná smetana. Irská káva se zásadně nemíchá, její kouzlo se ukrývá v kombinaci chutí, kdy se dostanete přes jemnou a chladnou smetanovou pěnu až k hořko-sladké chuti kávy smíchané s třtinovým cukrem a whiskey.

Irská káva

Jak připravit irskou kávu

Do 100 mililitrů čerstvě připravené kávy přidáme třtinový cukr a přilijeme 20 až 40 mililitrů ohřáté pravé irské whiskey. Na povrch lahodného nápoje pak položíme „peřinku”, kterou jsme si připravili z 50 mililitrů lehce vyšlehané pravé 30% smetany. Nezapomínejte, že vrstva šlehačky se nesmí potopit, musí zůstat na povrchu.
 

Kávovar pro domácí přípravu irské kávy

Čerstvě umletou černou kávu, která je základem irské kávy, můžete připravit v plnoautomatickém kávovaru, kde bude stačit připravit si espresso lungo stisknutím jednoho tlačítka.
 

Sklenice na irskou kávu

Irská káva by se měla podávat v elegantní silnotěsné oválné sklenici o objemu minimálně 200 mililitrů.

Irská káva – příprava a šálky | Philips

Doporučené kávovary Philips a Saeco

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.