1
Espresso lungo

Espresso lungo


60 ml espressa


Lungo znamená italsky „dlouhý“. Jedná se tedy o „prodlouženou“ verzi klasického espressa.  Ve Francii se nazývá „café allongé“.
 

Jak připravit espresso lungo 

Espresso lungo se připravuje ze 7 gramů kávy, tedy ze stejné dávky jako u espressa, ale je zde dvojnásobné množství vody.

 

Kávovar pro domácí přípravu espresso lungo

Plnoautomatický kávovar vám připraví espresso lungo přesně tak, jak má vypadat, jedním stiskem tlačítka. Sám namele čerstvá kávová zrna, připraví lahodné espresso a prodlouží jej o 30 mililitrů vody. 

Šálek kávy espresso lungo

Šálky na espresso lungo a servírování 

Prodloužené espresso, tedy espresso lungo, by se mělo podávat ve větších šálcích o objemu 150 až 180 mililitrů. V případě, že se u vás doma zastaví hosté a objednají si espresso lungo, můžete jim přinést rovnou prodloužené espresso nebo klasické espresso v šálku společně s konvičkou s horkou vodou. Vaši hosté se pak sami mohou rozhodnout, jak moc si oblíbený nápoj „prodlouží“. 

Káva Espresso lungo – příprava a šálky | Philips

Doporučené kávovary Philips a Saeco

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.