1
Espresso macchiato

Espresso macchiato

  30 ml espressa lžička mléčné pěny

Macchiato znamená v italštině „skvrnitý“. Tímto názvem se pak označuje i espresso s kopečkem napěněného mléka nahoře, protože káva pak dostává „flekatý“ vzhled. Ačkoli může na pohled připomínat malé cappuccino, je silnější a aromatičtější.

 

Jak připravit espresso macchiato

Základem je dobře připravené espresso z čerstvě namleté kávy. Na povrch se pak položí lžička napěněné mléčné pěny, která se připravuje pomocí panarella z vychlazeného plnotučného mléka. Mléčný flíček je pak na kávě spíše na efekt, chuťově by neměl být příliš výrazný, jen má za úkol zjemnit a doplnit aroma skvělého šálku kávy.

Šálek kávy espresso macchiato

Kávovar pro domácí přípravu espresso macchiato 

Nejvhodnějším kávovarem pro domácí přípravu espresso macchiato je plnoautomatický kávovar s panarellem, tedy s parní tryskou pro přípravu mléčné pěny. Kdykoliv dostanete chuť na oblíbené espresso macchiato z čerstvě namleté kávy, snadno si jej připravíte i v domácím prostředí.
 

Šálky na espresso macchiato

Na espresso macchiato se používají stejné šálky jako pro klasické espresso, tedy porcelánový šálek s ouškem o objemu 60 až 90 mililitrů s podšálkem. 

Káva Espresso macchiato – příprava a šálky | Philips

Doporučené kávovary Philips a Saeco

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.