1
Caffé frappé

Caffé frappé


60 ml espressa
150 ml studeného mléka
kostky ledu

Pravé řecké frappé se připravuje z instantní kávy, která se pouze protřepe společně se studenou vodou v šejkru. Pokud máte rádi sladkou kávu nebo kávu s mlékem, ingredience se přidávají do šejkru ještě před přípravou. Podle baristů je však největší problém skutečnost, že kvalitní instantní káva se v České republice velmi špatně shání či není k dostání vůbec. Proto se dobré kavárny uchylují k přípravě caffé frappé z šálku kvalitního espressa.
 

Jak připravit caffé frappé z espressa?

Připravte si espresso lungo z vaší oblíbené čerstvé kávy a nalijte jej do šejkru. Následně pak přidejte 150 mililitrů studeného mléka, několik kostek ledu nebo hrst ledové tříště. Podle vaší chuti také do šejkru nezapomeňte přidat třtinový cukr, pokud jste zvyklí si kávu sladit. Vše důkladně protřepejte.

Irská káva

Kávovar pro domácí přípravu caffé frappé

Základem pro caffé frappé bude espresso lungo. Snadno jej připravíte v plnoautomatickém kávovaru z čerstvých kávových zrn, které si tento šikovný přístroj před přípravou sám namele.
 

Sklenice na caffé frappé

Caffé frappé podávejte stylově ve vysoké sklenici a určitě nezapomeňte na hezké brčko.

Caffé frappé – příprava a šálky | Philips

Doporučené kávovary Philips a Saeco

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.