1
Alžírská káva

Alžírská káva


60 ml espressa
20 ml vaječného likéru
šlehačka

V anglicky mluvících zemích se často připravuje především na Vánoce a je známá pod pojmem „eggnog latté”. U nás jí říkáme alžírská káva a jedná se o spojení kávy, šlehačky a vaječného likéru. Přesné okolnosti jejího vzniku nejsou známy, ale pravděpodobně vznikla z vídeňské kávy, do které se přidala troška vaječného likéru pro zahřátí.
 

Jak připravit alžírskou kávu?

Základem bude opět espresso lungo z kvalitní a čerstvě umleté kávy a v předem předehřáté sklenici. Následně pak budeme po lžičce plnit sklenici 20 mililitry vaječného likéru. Ušleháme pravou šlehačku a položíme pořádnou vrstvu na povrch nápoje. Kopec šlehačky pak ještě zalijeme troškou vaječného likéru a dozdobíme nastrouhanou čokoládou nebo kakaem.

Alžírská káva

Kávovar pro domácí přípravu alžírské kávy

Espresso lungo se stane skvělým základem alžírské kávy a snadno jej připravíte v plnoautomatickém kávovaru stisknutím jednoho tlačítka.
 

Sklenice na alžírskou kávu

Alžírská káva by se měla podávat v silnotěsné sklenici na kávu s ouškem o objemu 100 až 150 mililitrů.

Alžírská káva – příprava a šálky | Philips

Doporučené kávovary Philips a Saeco

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.