1
Články

Podávání mléčné stravy

Když je vašemu děťátku šest měsíců, můžete mu začít do jídelníčku přidávat mateřské mléko, náhradu mateřského mléka nebo velmi malé množství kravského mléka – několik čajových lžiček do dětské rýže, kašičky nebo jiných vhodných jídel.

 

Když je pak děťátku jeden rok, můžete mu zařadit do zdravého jídelníčku z pevné stravy jako hlavní nápoj také jiné typy mléka. Dětem mladším 12 měsíců se nedoporučuje podávat kravské mléko.

Kravské mléko

 

Plnotučné kravské mléko v bio kvalitě je skvělým zdrojem bílkovin, vápníku, hořčíku, vitamínu A a vitamínů B12 a B2. Tyto výživné látky jsou pro růst a vývoj vašeho dítěte zásadní, takže poskytnout svému ročnímu děťátku neodstředěné nebo plnotučné mléko je důležité.

 

Až budou dítěti dva roky, můžete zvolit mléko s nižším obsahem tuku – ale jen tehdy, má-li dítě normální váhu a vyváženou stravu. Jinak se držte mléka plnotučného, dokud nebude dítěti pět let. Používejte je i na vaření.

Sójové mléko

 

Lékaři nedoporučují do jednoho roku dítěte používat sójové mléko – s výjimkou případů, kdy dítě nesnáší laktózu. Pak může lékař doporučit náhradní výživu na bázi sóji namísto kravského mléka.

Kozí a ovčí mléko


Dítěti mladšímu jednoho roku nikdy nepodávejte kozí ani ovčí mléko. A i poté mu podávejte nejlépe mléko pasterizované.

 

Prosím berte na vědomí, že informace poskytnuté v těchto článcích jsou všeobecné rady a neměly by být zaměňovány s radami lékaře. Pokud vy, vaše miminko nebo někdo z vaší rodiny trpíte závažnými nebo dlouhotrvajícími symptomy, nebo potřebujete konkrétní radu od odborníka, tak se prosím obraťte na odbornou lékařskou péči. Philips AVENT není zodpovědný za žádné škody způsobené nakládáním s informacemi poskytnutými na těchto webových stránkách.

Doporučené produkty Philips Avent