1
Astma

Astma - jeho příznaky a léčba

Co je astma a jak se projevuje? Astma je velmi závažné onemocnění, které se projevuje především záchvaty astmatického kašle a dušností, kdy je ztížený dech spojený s hvízdavým dýcháním. Mezi nejčastější příčiny astmatu patří alergie, proto se často setkáváme i s termínem “alergické astma”.

Příčiny astmatu a astmatických záchvatů


Nejčastěji se jedná o kontakt s alergenem, tedy s roztoči, pyly nebo částicemi kůže psů, koček nebo jiných zvířat. Mezi další příčiny patří i znečištění vzduchu v interiérech i v exteriérech, kouření (aktivní i pasivní) a nedostatečné větrání.
Astma

Získejte 15% slevu na produkty Philips

Získejte 15% slevu na produkty Philips

Jak léčit astma?


Především přívětivým domácím prostředím pro astmatiky. Při podezření na astma navštivte neprodleně lékaře, který udělá všechna potřebná vyšetření a stanoví léčbu.

 

Pro astmatiky je klíčové pečovat o své dýchací cesty. Léčit astma přírodní cestou, tedy cestou, kdy astmatik dýchá zdravý vzduch, je nejlepší podprůrnou léčbou astmatu a může velmi výrazně zmírnit jeho projevy nebo je společně s vhodnou lékařskou péčí úplně vymýtit.

 

Logicky je tedy prvním léčebným krokem odstranění alergenů z domácího prostředí. Tím se výrazně sníží riziko dalších astmatických záchvatů.

Alergie na roztoče

Co pomáhá na astma?


Vhodným sportem pro astmatiky je plavání, astmatik by neměl kouřit a měl by žít v čistém prostředí, kde nejsou alergeny, tedy nejčastější spouštěče astmatických záchvatů.

Čistý domov bez alergenů


Zatočit s alergeny vám pomůže kvalitní vysavač. Pokud si chcete pořídit ideální vysavač pro astmatiky, pak vybírejte z vysavačů, které mají certifikaci pro alergiky (ECARF). Tyto vysavače mají velmi jemný filtr, který zachytí veškeré nečistoty včetně alergenů a jsou velmi výkonné. Philips má v nabídce kolem desítky vysavačů, které mají tuto certifikaci a splňují náročné požadavky domácností s alergiky i astmatiky. 

 

Náš systém vzduchového filtru zachytí 99,9 % jemného prachu – včetně pylů, chlupů domácích zvířat a roztočů – což ocení alergici a lidé s vyššími nároky na hygienu.

Sáčkový vysavač Philips Performer Silent
FC8784/09

Sáčkový vysavač

Bezdrátový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01

PowerPro Aqua

Dýchání zdravého vzduchu je pro astmatiky klíčové


Pro astmatika je ideální, pokud se v místnostech udržujte teplota 20 °C a relativní vlhkost 40–50 %. Proto je dobré pořídit si zvlhčovač vzduchu pro astmatiky, který automaticky zajistí tu správnou relativní vlhkost vzduchu.

 

Pokud si přejete naprosto čistý, zdravý a správně zvlhčený vzduch bez alergenů, pak vám doporučujeme kombinovaný zvlhčovač a čističku vzduchu pro astmatiky s certifikací pro alergiky ECARF. Toto zařízení si vezme na starost vzduch v domově astmatika. Automaticky měří a hlídá správné hodnoty relativní vlhkosti a eliminuje veškeré nečistoty i alergeny ve vzduchu. Pokud se ve vzduchu zvýší znečištění, toto velmi chytré zařízení 2v1 je schopno okamžitě reagovat zvýšením výkonu čištění tak, aby astmatik stále dýchal zdravý vzduch bez nečistot a alergenů.

Čistička vzduchu s režimem proti alergenům
AC3256/10

Čistička vzduchu

Čistička a zvlhčovač vzduchu 2v1
AC4080/10

Bohužel tento produkt již není k dispozici

Kombinovaná čistička vzduchu

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.