1
Alergie na pyl

Alergie na pyl

Pylová alergie umí opravdu potrápit. To, co organismus u zdravého člověka vnímá zcela normálně, způsobuje u alergického člověka nepřiměřené reakce imunitního systému. Tělo se pak chová stejně, jako by šlo o nebezpečnou infekci.

 

Onemocnění se nazývá “sezónní alergická rýma”, je to tedy alergie na jarní pyly, protože se projevuje pouze v období, kdy jsou rostliny v reprodukční fázi. Alergické reakce vyvolávají pylová zrna, která se šíří větrem. Jedná se o pylová zrna stromů, trav a plevelů. Častá je například alergie na pelyněk, břízu, dub a další.

Projevy alergie na pyl


Pylová zrna se usazují v kůži, v očích, v nose i v průduškách. V krizovém období, kdy jsou pyly všudepřítomné, si alergici prožívají muka v podobě hojné vodnaté rýmy, záchvatovitého svědění a kýchání, zduření nosní sliznice, zarudlých a slzících očí a velkých dýchacích problémů. Bohužel pylovou alergii často doprovází i astma, které veškeré příznaky ještě zhoršuje.

 

Pokud trpíte příznaky pylové alergie, je určitě vhodné navštívit vašeho praktického lékaře, který vás následně pošle k alergologovi. Ten provede důkladné vyšetření, zjistí přesně, na co jste alergičtí a pomůže vám příznaky alergie na pyl zmírnit.

Protialergický

Získejte 15% slevu na produkty Philips

Získejte 15% slevu na produkty Philips

Jak mohu zmírnit alergii na pyl a zbavit se otravných příznaků?


Alergie na pyl je společností často vnímána jako banalita, ale lidé s pylovou alergií, s uslzenýma očima a věčně napuchlým nosem si určitě zaslouží místo, kde se mohou nadechnout zdravého a čistého vzduchu bez pylů, které jim v krizovém jarním období přinášejí velmi nepříjemné zdravotní problémy. Jsou vlastně stále nemocní a unavení. Pozor na to, že pyl se může lehce zachytit i na čertstvě vyprané prádlo, pokud ho sušíte venku, vyplatí se proto také například investovat do sušičky na prádlo.

 

Jedině doma je tedy možnost odpočinout si od otravných příznaků. Domov je místo, kde je možné provést tu nejzásadnější věc, která zajistí úlevu. 

Zatočte s pyly navždy a dýchejte zdravý vzduch


Zdravější vzduch ve vašem domově zajistíte pomocí čističek a zvlhčovačů vzduchu. Zajistíte tím zdravější dýchání pro celou vaši rodinu, pro alergiky i členy domácnosti, kteří alergií netrpí.


Pro domácnosti s alergiky doporučujeme čističky vzduchu se speciálním režimem proti alergenům. Tím je vybavena například čistička vzduchu AC3256/10, která ze vzduchu efektivně odstraňuje částice o velikosti od 20 nanometrů. S pyly a dalšími alergeny si tedy hravě poradí. Velmi citlivý filtr NanoProtect HEPA poskytuje mimořádně efektivní čištění vzduchu. Velkou výhodou je i speciální automatický režim AL, který okamžitě rozpozná změny ve vzduchu. Alergeny ve vzduchu tedy nemají šanci, protože AL automaticky zvýší výkon čističky tak, aby okamžitě alergeny ze vzduchu odstranil.

Čistička vzduchu s režimem proti alergenům

AC3256/10
Čistička vzduchu s režimem proti alergenům

Zbavte se alergenů ve vašem domově


Zcela zásadním krokem při boji s pyly je pořízení kvalitního vysavače, který je uzpůsoben tak, aby byl schopný vysát i tak drobounké nečistoty, jako jsou pyly.

 

Sáčkový vysavač Performer Silent má speciální filtr, který čistíé vyfukovaný vzduch a zachytí až 99,99 % alergenů (včetně pylů) a podporuje domácí prostředí přívětivé k alergikům. Tento vysavač dokonce získal certifikaci, že je vhodný do domácnosti alergiků,  institutem ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation neboli Evropské centrum nadace pro výzkum alergií). Produkt je navíc vybaven technologií minimálního hluku pro tiché vysávání. Produkt je navíc vybaven technologií minimálního hluku pro tiché vysávání. S hlučností pouhých 66 dB z něj tedy dělá jeden z nejtišších vysavačů na trhu.


Silná filtrace sáčků s-bag® Anti-Allergy zachycuje pyl, prachové částice, roztoče a alergeny z roztočů a koček již od velikosti 1 mikrometru. Taková úroveň filtrace významně snižuje výskyt alergenů a přináší úlevu astmatikům i alergikům.

 

Sáčkový vysavač Philips Performer Silent

FC8784/09
Sáčkový vysavač

Čističky Philips byly testovány institutem ECARF pro alergiky


Na základě klinického testu provedeného institutem ECARF (jedna z předních světových organizací zabývající se výzkumem alergií) bylo zjištěno, že lidé alergičtí na pyl trpěli po použití čističky vzduchu Philips podstatně slabšími příznaky pylové alergie, jako je kýchání, slzení, červenání očí, podráždění nosu a rýma.

ECARF
Přehrát video

Produkty vhodné pro alergiky

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.