1
Pomocník s výběrem

Jak vybrat vhodný vysavač

Vysavač je nezbytnou součástí každého domu nebo bytu. Rozhodnutí, jak vybrat vysavač zásadně ovlivní délku a kvalitu úklidu celé domácnosti. Je dobré zohlednit veškeré vaše požadavky a vybrat kvalitní vysavač, který bude tou nejlepší volbou na různé typy podlah ve vašem domově. Připravili jsme pro vás několik rad a věříme, že vám usnadní váš výběr, se kterým budete spokojeni dlouhá léta.

Jaký vysavač? Správná velikost a typ


Nejdříve je potřeba se zamyslet, jaký typ vysavače zvolíte. Můžete se rozhodnout pro klasický vysavač/lux, mechanický vysavač, tyčový vysavač, malý ruční vysavač nebo robotický vysavač. Položte si otázku: Na jaký úklid vysavač hledám?

Ideální vysavač na rychlý úklid

Tyčový vysavač je velmi oblíbený, protože manipulace s ním je velmi jednoduchá a příjemná, a to především díky absenci elektrického kabelu. Pokud hledáte pomocníka na každodenní úklid, tak zvolte právě tento typ. 

 

Bezdrátové tyčové vysavače vydrží na akumulátor pracovat až 75 minut. S bezdrátovým vysavačem Philips SpeedPro Max Aqua se stane každodenní úklid hračkou, protože vysává a vytírá jedním tahem a vy tak nemusíte po vysávání vytahovat ještě mop ze skříně. 

Hodí se i pro vysávání nábytku (sedačka, křesla a další). K těmto účelům je v těle bezdrátového vysavače umístěn ruční vysavač. Toto řešení je velmi praktické. S ručním vysavačem skvěle vysajete hůře přístupná místa i nábytek, případně i sedačky ve vašem automobilu.

Tyčové vysavače

Vysavače na důkladný úklid

Klasický kvalitní vysavač s tělem, hadicí a nastávci na hubici vám ve většině případů přinese nejlepší výkon a největší kvalitu sání. Nástavce na hubici také přinášejí širokou škálu využití. Můžete zvolit sáčkovou variantu nebo bezsáčkový vysavač (cyklónový vysavač). U sáčkového vysavače stačí jednoduše vyhodit sáček plný nečistot a prachu. S bezsáčkovým vysavačem vám zase odpadnou starosti s dokupováním sáčků. Nádobu prostě vysypete do koše, budete šetřit životní prostředí a vysavač bude opět připraven k použití.
Vysavače
Robotické vysavače
Robotický vysavač zajistí automatické vysávání vaší domácnosti. U těch nejmodernějších nechybí dálkový ovladač nebo možnost nastavení vysávání třeba v době, kdy nejste doma. Přijít domů a mít uklizeno. To je sen!

Získejte 15% slevu na produkty Philips

Získejte 15% slevu na produkty Philips

Typ podlahy


Pro výběr toho správného vysavače jsou klíčové typy podlah, které se nacházejí ve vašem domově.

 

Měkké podlahy (koberce) vyžadují velmi výkonný vysavač (záleží však i na typu koberce a délce vlasu koberce). Pokud máte domácí mazlíčky, neobejdete se bez vysavače s turbokartáčem (vysavač s robotickým kartáčem), který si poradí s chlupy vašeho pejska nebo kočičky, i když budou zašlapané do koberce.

Různé podlahy

Je ve vašem domově alergik? V kobercích se drží mnoho prachu a dalších nečistot. V tomto případě doporučujeme vysavače vhodné pro alergiky s velmi jemným filtrem, který zachytí téměř 100 % veškerých nečistot. Všechny vysavače od Philips, které jsou vhodné pro alergiky, mají mezinárodní certifikaci ECARF, která potvrzuje, že byly splněny všechny náročné požadavky a vysavač si hravě poradí s alergeny.

 

Jaký vysavač na plovoucí podlahy, parkety, linolea a další tvrdé povrchy? Vysavače na tento typ podlah nevyžadují tak výkonný vysavač, ale zase by neměl podlahu poškrábat. Dnes už existují vysavače, které umí podlahu vysát i vytřít. Jedním tahem tedy můžete udělat zároveň dvě práce a ušetřený čas raději věnovat rodině nebo koníčkům.

Další důležité tipy pro výběr vysavače

 
  1. Pokud máte velký byt nebo dům, určitě se vám bude hodit bezdrátový vysavač, který nabijete a nemusíte se pak starat o otravný kabel.
  2. U Philips vám výběr velmi usnadňuje možnost zaškrtnout si v kategorizaci našich vysavačů vše, co od vašeho nového vysavače požadujete. Ihned máte doporučení toho pravého pro vás.

 

Už máte jasno, jaký koupit vysavač? Kdyby ne, přečtěte si naše další rady, jak vybrat nejlepší vysavač:
 

 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.