Připomínáme, že právě hlavní světlomety jsou těmi nejčastěji používanými ve špatném počasí, při sněžení, v dešti nebo i v mlze (přičemž mlhová světla mohou svítit současně nebo hlavní světlomety nahradit).
Déšť, sníh, led, mlha… v zimě jsou silnice nebezpečné kvůli povětrnostním podmínkám a také je méně světla. Právě proto je důležité správně připravit vybavení na špatné počasí.
Když připravujeme vozidlo na zimu, často myslíme spíše na kola než na světla. Přesto je naprostou nutností i silné a kvalitní osvětlení, protože jen tak lze lépe předvídat nebezpečí. Klíčem k bezpečnosti je rychlost reakcí: automobilové světlomety Philips X-tremeVision jsou navrženy tak, aby přinášely optimální viditelnost a výkon a umožňují zkrátit reakce řidiče o dvě sekundy. Tyto světlomety jsou o 130 % jasnější než konkurence (s teplotou barev, která může dosáhnout 3700K) a jedná se tak o nejsilnější světla na trhu. Jejich světelné paprsky mohou dosáhnout až 130 metrů, což je o 45 metrů dál než standardní světlomety.
Takže můžete být lépe připraveni: Kontrolní seznam na zimu Pokud řídíte v zimě, měli byste před rozjezdem zkontrolovat některé věci. 1. Osvětlení: vyměňte vadné žárovky, vyčistěte světla a zkontrolujte seřízení 2. Stav akumulátoru: akumulátor je v zimě silně zatěžován, protože slouží k napájení světel, elektrického odmrazování, světlometů a topení. To znamená, že jeho účinnost může při teplotách nižších než 0 °C klesnout o třetinu. 3. Hladiny: zkontrolujte hladinu oleje a doplňte nádržku mezi dvěma ryskami na měrce, aniž byste překročili maximum. Zkontrolujte hladinu chladicí kapaliny motoru, když je motor studený, a doplňte do ostřikovače čelního skla nemrznoucí kapalinu 4. Tlak v pneumatikách (včetně rezervní pneumatiky): při nízké venkovní teplotě se doporučuje zvýšit normální provozní tlak o 0,2 až 0,3 baru 5. Opotřebení pneumatik: zkontrolujte hloubku vzorku pomocí hloubkoměru. Po celém obvodu pneumatiky by měla být nejméně 1,6 mm 6. Systém vytápění: zkontrolujte hladinu chladicí kapaliny v klimatizaci a každé tři roky kapalinu vyměňte (provádí mechanik). Zkontrolujte stav vzduchového filtru kabiny a přijímače/dehydrátoru 7. Lišty stěračů: musí být čisté. Zkontrolujte také stav gumy.
Možná máte také zájem o:
Průvodce pro nalezení správné žárovky
Nakupte automobilové výrobky Philips online nebo v prodejně, kterou máte poblíž
Sháníte pro svůj automobil vyměnitelné žárovky Philips?
Nejvyšší prioritou společnosti Philips je zajišťování maximální spokojenosti zákazníků, kteří kupují originální výrobky Philips.
Výměna žárovek ve světlometech vozidla Peugeot 308
Výměna žárovek ve světlometech vozidla Range Rover Evoque
Výměna žárovek ve světlometech vozidla Mini Cooper Countryman
Výměna žárovek ve světlometech vozidla Volkswagen Golf VII