Péče asistentů pacientům i jejich rodinám výrazně pomáhá v každodenním životě, který je zásadně ovlivněn ochabováním svalů. Člověk s ALS nejdříve přestane ovládat ruce, horší se mu chůze, v pozdějších stádiích onemocnění obtížně mluví, přestane ovládat polykací a dýchací svaly. Jedná se o nemoc, na kterou dosud neexistuje účinná léčba, existují však rehabilitační metody a přístroje, které dokážou lidem s ALS výrazně zvýšit kvalitu života.
„Věřím, že bude vůz dobře sloužit svému účelu, a že členům spolku ALSA alespoň trochu ulehčí jejich těžkou, ale velmi záslužnou práci,“ říká Tomaž Justin, ředitel sekce zdravotnických systémů Philips pro střední a východní Evropu. „Spolek ALSA jsme si vybrali pro dlouhodobou spolupráci, protože chceme přispět ke zlepšení kvality života pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou, která je zatím bohužel neléčitelná a péče o pacienty s ALSA je stále v začátcích,“ dodává.
ALSA pomáhá pacientům s ALS a jejich rodinám hned několika způsoby. Poskytuje poradenství v oblasti zvládání choroby, získání úhrad léků a pomůcek, poskytuje fyzioterapeutické služby, pořádá rekondiční pobyty pro pacienty a jejich rodiny, má také již zmíněný tým, který jezdí pomáhat pacientům domů.
Jsme velice rádi za tento dar, auto jsme potřebovali a usnadní život nám i našim pacientům. Najde využití při cestách našeho týmu za našimi pacienty a využijeme ho i k převezení klientů z místa na místo například v rámci našich rekondičních pobytů.
Eva Baborová
jednatelka spolku ALSA
Společnost Philips se zájmovým sdružením ALSA začala spolupracovat letos a pořízení nového vozu je jen prvním krokem v plánované dlouhodobé spolupráci.
„Jsme velice rádi za tento dar, auto jsme potřebovali a usnadní život nám i našim pacientům. Najde využití při cestách našeho týmu za našimi pacienty a využijeme ho i k převezení klientů z místa na místo například v rámci našich rekondičních pobytů,“ říká Eva Baborová, jednatelka spolku ALSA.
Průběh a rychlost progrese onemocnění ALS se liší případ od případu a je obtížné je předpovědět. U některých pacientů postupuje velmi pomalu, u jiných naopak rychleji. Dosavadní rychlost vývoje nových příznaků nám může napovědět, avšak i rychlost progrese se může v průběhu onemocnění změnit. Průměrná délka přežití po stanovení diagnózy je dva roky až pět let. Dle epidemiologických údajů žije 20 % lidí s ALS déle než pět let, 10 % více než 10 let a 5 % se dožívá 20 a více let.
Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) je přední společnost zabývající se technologiemi pro zdraví a zdravotnictví. Zaměřuje se na zlepšování zdraví lidí a dosahování dobrých výsledků napříč celým spektrem péče o zdraví, od zdravého životního stylu a prevence přes diagnostiku, léčbu a následnou domácí péči. Společnost Philips využívá pokročilou technologii a rozsáhlé klinické a spotřebitelské znalosti a poskytuje tak integrovaná řešení. Philips sídlí v Nizozemsku a je lídrem v oblasti diagnostického zobrazování, obrazem řízené terapie, monitorování pacienta, zdravotnické informatiky, osobního zdraví a domácí péče. Společnost Philips vytvořila v roce 2018 tržby ve výši 18,1 miliard EUR, zaměstnává přibližně 78 000 zaměstnanců a pobočky má ve více než 100 zemích. Novinky o společnosti Philips naleznete na webech www.philips.cz/spanek a www.philips.cz/a-w/about/news/home.html.
Brand and Communications Manager
Tento kontakt je určen pro novináře, pokud máte dotaz k výrobkům Philips, obraťte se prosím na naší zákaznickou podporu.