Tiskové centrum

Pro 04, 2020

Nemocné děti potřebují čistý vzduch. Zajistí jim ho Kapka naděje se společností Philips


Pro pacienty s chronickými respiračními chorobami představuje čistý vzduch základní léčebný prostředek. Také onkologicky a jinak nemocným dětem je třeba zajistit čistý vzduch všemi dostupnými prostředky, protože má pozitivní vliv na jejich léčbu. Kapka naděje proto rozdá 25 čističek vzduchu Philips s HEPA filtrem dětským onkologickým a pediatrickým klinikám a jednotkám intenzivní péče.

Kvalitu vzduchu venku sice ovlivnit nedokážeme, ale ve vnitřních prostorech to jde poměrně jednoduše. A to používáním kvalitní čističky vzduchu, která ohlídá přítomnost škodlivin ve vzduchu a dokáže je co nejrychleji odstranit. „Používání čističek vzduchu v místnostech, kde se léčí děti, považují lékaři za velmi vhodné,“ vysvětluje Tereza Rudolfová ze společnosti Philips. „Jsme proto moc rádi, že můžeme prostřednictvím Kapky naděje dětským pacientům touto formou pomoci.“

Čistička vzduchu Philips

Philips daroval 25 čističek vzduchu v celkové hodnotě 360 000 Kč v rámci projektu Vlna naděje, který spustil Nadační fond Kapka naděje letos na jaře s cílem pomoci zdravotníkům v boji s koronavirem. S Kapkou naděje Philips spolupracuje dlouhodobě, prostřednictvím Vlny naděje daroval letos nemocnicím také 25 kávovarů pro lékaře a sestry nejvytíženějších covidových oddělení a JIP. V nejbližší době dostane Kapka naděje od nadace Philips Foundation 15 přenosných plicních ventilátorů pro nemocnice, které je potřebují.

Čističky vzduchu Philips mají velmi účinné HEPA filtry, které dokážou ze vzduchu v místnosti odstranit 99,9 % prachových částic, alergenů, virů, bakterií nebo škodlivých plynů, a to od velikosti pouhých 3 nanometrů. Prestižní laboratoř Airmid Healthgroup rovněž prokázala, že si čistička vzduchu Philips dokáže poradit i s viry chřipky H1N1* a podobný výsledek se očekává také u virů SARS-CoV-2. Účinnost čističky Philips při odstraňování alergenů potvrdila přední světová organizace zabývající se výzkumem alergií ECARF.


* Microbial Reduction Rate Test conducted at Airmid Healthgroup Ltd. tested in a 28.5m3 test chamber contaminated with airborne influenza A H1N1. According to the U.S. EPA, an air purifier by itself does not protect against COVID-19 but can be part of plan to protect yourself and your family.

O Kapce naděje

Nadační fond Kapka naděje pomáhá již dvacet let nemocným dětem a jejich rodičům. Vybavuje nemocnice po celé České nemocnice těmi nejmodernějšími přístroji, aby se dětským pacientům dostalo co nejlepší péče. Prioritou Nadačního fondu Kapky naděje je podpora hematoonkologických pracovišť, podporuje ale i regionální nemocnice a jejich pediatrická či jiná dětská specializovaná pracoviště. Pravidelně také pořádá akce pro hospitalizované děti v nemocničních zařízení po celé České republice, aby se děti na chvíli odreagovaly a pobavily. Protože i smích a radost léčí. Více informací o Nadačním fondu Kapka naděje naleznete na www.kapkanadeje.cz.

Číst víceČíst méně

O společnosti Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) is a leading health technology company focused on improving people's health and enabling better outcomes across the health continuum from healthy living and prevention, to diagnosis, treatment and home care. Philips leverages advanced technology and deep clinical and consumer insights to deliver integrated solutions. Headquartered in the Netherlands, the company is a leader in diagnostic imaging, image-guided therapy, patient monitoring and health informatics, as well as in consumer health and home care. Philips' health technology portfolio generated 2016 sales of EUR 17.4 billion and employs approximately 70,000 employees with sales and services in more than 100 countries. News about Philips can be found at www.philips.com/newscenter.

Číst víceČíst méně

Témata

Kontakty 

Kontakt Nadační fond Kapka naděje


Eva Královcová
Projektový manažer

Tel.: +420 724 951 369

E-mail: eva.kralovcova@kapkanadeje.cz

Fotografie ke stažení

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Optimálních možností prohlížení našich stránek dosáhnete v nejnovější verzi prohlížečů Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox.