1
Články

Příprava na nový přírůstek do rodiny

Je to jeden z nejšťastnějších momentů života - přivézt si miminko domů z porodnice a začít společný život jako rodina. Stojí tedy za to, se na tuto chvíli připravit, když se ještě cítíte dobře a fit.

 

Příprava dětského pokojíčku


Vytvoření klidného a bezpečného místa, kde se budete moci starat o svoje miminko, je skvělý způsob, jak vybít kreativní energii, kterou jako budoucí maminka můžete pociťovat. Později v těhotenství už přípravy nemusí být tak snadné. Proč se nenechat inspirovat časopisy o interiérovém designu? Nebo si neuložit nejlepší nápady na dekoraci a barvy na Pinterestu?

 

Pokud můžete, používejte v dětském pokojíčku nezávadné barvy. A dávejte na sebe při přípravě pozor, hladina energie v druhém trimestru je sice vyšší, ale nesmíte se přetěžovat. Proč nepozvat kamarády a rodinu, aby vám pomohli?

Výběr nábytku


Začněte přemýšlet nad tím, jakou postýlku nebo kolébku byste chtěla pro miminko pořídit, tak abyste s ní počítala v rodinném rozpočtu. Hodně maminek doporučuje pořídit více než jednu matraci nebo chránič matrace, aby miminko bylo v suchu, i když se stane nehoda.

 

Dalším důležitým kusem nábytku je přebalovací stůl - vyberte si vhodnou výšku, abyste si nepřetěžovala záda. Dále budete potřebovat pár šuplíků nebo poliček na oblečení vašeho miminka. Tip od AVENTu? Zavěste nad přebalovací stůl dekoraci nebo hračku, která miminko během přebalování zabaví. 

 

Na kojení si pořiďte pohodlné křeslo - a těžké zvedání nechte na ostatních.

Monitorovací vybavení

 


Dětská chůvička vám umožní sledovat miminko, i když budete mimo místnost. Skvělou funkcí je možnost mluvit na miminko ve chvíli, kdy je neklidné, a existují i videochůvičky.

 

Hodně dětských chůviček měří teplotu a vlhkost v místnosti, což je důležité hlavně pro menší miminka, která ještě neumí dostatečně regulovat tělesnou teplotu.

 

Prosím berte na vědomí, že informace poskytnuté v těchto článcích jsou všeobecné rady a neměly by být zaměňovány s radami lékaře. Pokud vy, vaše miminko nebo někdo z vaší rodiny trpíte závažnými nebo dlouhotrvajícími symptomy, nebo potřebujete konkrétní radu od odborníka, tak se prosím obraťte na odbornou lékařskou péči. Philips AVENT není zodpovědný za žádné škody způsobené nakládáním s informacemi poskytnutými na těchto webových stránkách.

Doporučené produkty Philips Avent do výbavičky