1
Manuální nebo elektrický?

Rozdíly mezi sonickým a manuálním kartáčkem?
 

Manuální nebo elektrický kartáček
Důležitý je také správný výběr zubní pasty. U manuálních i sonických kartáčků vybírejte jemné zubní pasty, které jsou bez abrazivních mikročásteček, a méně pěnivé."

Kateřina, dentální hygienistka

Přečtěte si, v čem se sonický kartáček liší od manuálního

 

Dozvíte se, jak se liší:
 

  • měkkost a zastřižení vláken,
  • technika čištění
  • a doporučená doba čištění.


Hlavice

Při manuálním čištění zubů vytváříme na kartáček určitý tlak, proto je optimální, aby měl hustá, jemná a rovně zastřižená vlákna.

Philips Sonicare zubní kartáček

U sonického kartáčku je to zcela naopak. Při čištění se na něj netlačí a zubů se dotýkají jen konečky vláken, proto jsou různě dlouhá a pevnější .

 

Technika čištění

Rozdíl je také ve správném úchopu. To můžeme u manuálního kartáčku přirovnat k lehce modifikovanému úchopu pera. Sonický kartáček zas bereme do ruky podobně jako smyčec.

Samotná technika čištění se liší v tom, že s manuálním kartáčkem vykonáváme krouživý pohyb celou paží a tak postupujeme ze zubu na zub. Správnou techniku čištění se sonickým kartáčkem vám podrobně popíšeme v našem dalším článku.
 

Důležitý je také správný výběr zubní pasty. U manuálních i sonických kartáčků vybírejte jemné zubní pasty, které jsou jemné – bez abrazivních mikročásteček, a méně pěnivé. K dokonalému vyčištění stačí množství přibližně o velikosti hrášku.
 

Doba čistění

Aby byly zuby dokonale čisté, je třeba jim věnovat nějaký čas. S klasickým manuálním kartáčkem doporučujeme čištění přibližně po dobu 10–15 minut. Sonický kartáček zvládne stejnou práci odvést za výrazně kratší dobu, a to za 2–4 minuty. Je tedy mnohem efektivnější, ale ne na úkor šetrnosti.

Sonicare DiamondClean Sonický zubní kartáček

Sonicare DiamondClean Sonický zubní kartáček

5 režimů, 2 hlavice, Nabíjecí sklenice, Cestovní nabíjecí pouzdro s USB

HX9332/04
Zaregistrovat

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.