1
Články

Plánování oslavy:
Zdravé pohoštění pro spokojené děti

První narozeniny vašeho drobečka si určitě zaslouží oslavu. Je to hezký způsob, jak si připomenout výročí příchodu vašeho miminka na svět. 

 

První narozeninová oslava nemusí být velká. Popravdě zástupy cizích lidí nemusí ani dítě dobře snášet, proto je lepší oslava v kruhu nejbližší rodiny a přátel. 

 

Pokud plánujete pozvat stejně staré děti, tak jim připravte hodně zdravých dobrot. Hodně námahy si ušetříte tím, že připravíte jídlo vhodné pro děti i dospělé. 

 

Zde je několik tipů na vynikajíci a výživné jídlo na velký den: 

Chuťovky

 

 • Hummus 
  Hummus je oblíbený mezi dětmi i dospělými, ať už je domácí nebo kupovaný. Zvolte méně slaný a podávejte s tmavým pita chlebem a obloženým talířem plným křupavé zeleniny jako jsou papriky, mrkve nebo okurky. 

 

 • Mini sendviče 
  Připravte mini sendviče s namazaným měkkým sýrem nebo s kuřecí či zeleninovou pomazánkou, zaručíte tak příjem bílkovin a sacharidů.

 

 • Perfektní pizza
  S jednoduchou pizzou se sýrem a rajčaty nic nezkazíte, naporcujte tak, aby se dětem snadno brala do ručiček.

 

 • Sýr na špejli
  Kostky sýra jsou skvělé na zobání, navíc je sýr pro děti dobrým zdrojem vápníku. Kostky můžete napíchnout na špejli s kousky ananasu nebo hrozny vína i pro dospělé. 

 

 • Snacky bez soli 
  Naservírujte vyběr rýžových chlebíků, kukuřičných krekrů na zobání bez pocitu viny.

Sladkosti

 

 • Dětské sušenky
  Pokud máte málo času, tak nakupte už hotové bio dětské sušenky. Dají se koupit ve všech možných tvarech od zvířátek po postavičky. Neměly by obsahovat rafinovaný cukr nebo aditiva. Najdete je v prodejnách se zdravou výživou. Nebo je zkuste upéct, pokud máte více času. 

 

 • Štavnaté želé
  Želé je na dětských oslavách hodně populární. Můžete se pokusit udělat domácí zdravější verzi ze želatiny, čerstvého domácího džusu a nakrájeného ovoce. Podávejte je v malých šálcích nebo skleničkách na panáky.

 

 • Mléčná dobrota
  Bílý jogurt a měkký sýr jsou bohaté na vápník a většina dětí se do nich s gustem pustí. Podávejte v malých hrnečcích.

 

 • Kapsičky s ovocným pyré
  Mějte po ruce výber kapsiček s ovocným pyré pro mladší děti. V teplém počasí mohou být také zmražené a podávané jako nanuky.  

 

 • Vynikající lesní plody
  Kromě toho, že skvěle chutnají, jsou lesní plody skvělým zdrojem vitamínů a antioxidantů. Velká mísa s borůvkami, jahodami a malinami s čerstvě ušlehanou neslazenou šlehačkou  bude středem pozornosti. 

 

 • Narozeninový dort
  První narozeninová oslava by se neobešla bez dortu. A věřte tomu, že je možné upéct lahodný narozeninový dort i ze spousty zdravých ingrediencí. Mrkvový, banánový nebo jablečný dort je více výživný než klasický čokoladový dort. Online najdete řadu zdravých receptů na první narozeninový dort. Zkuste se podívat a vyberte ten, který obsahuje oblíbené ingredience vašeho dítěte. 

 

Prosím berte na vědomí, že informace poskytnuté v těchto článcích jsou všeobecné rady a neměly by být zaměňovány s radami lékaře. Pokud vy, vaše miminko nebo někdo z vaší rodiny trpíte závažnými nebo dlouhotrvajícími symptomy, nebo potřebujete konkrétní radu od odborníka, tak se prosím obraťte na odbornou lékařskou péči. Philips AVENT není zodpovědný za žádné škody způsobené nakládáním s informacemi poskytnutými na těchto webových stránkách.

Doporučené produkty Philips Avent