1
Články

Průvodce výběrem nejlepší dětské kojenecké láhve a dudlíku

Když se stanete rodičem, budete se muset opravdu hodně rozhodovat a vybírat. Pokud plánujete krmit dítě z láhve, tento průvodce vám část rozhodnutí pomůže ulehčit – od výběru té nejlepší láhve pro vaše dítě po to, kolik jich budete potřebovat.

Nezbytnosti

 

Pokud jde o krmení z kojenecké láhve, víme, že bez některých věcí se neobejdete. Všechny naše kojenecké láhve mají v dudlíku zabudovaný antikolikový ventil, který pomáhá omezit potíže s trávením. Všechny kojenecké láhve se také dobře drží a neobsahují BPA.

Je to na vás


To jsou tedy základy. Tady můžete začít s užším výběrem a začít si všímat, jaký máte styl péče o dítě.

Budete krmit jen z kojenecké láhve? Nebo chcete kombinovat kojení a krmení z láhve? Má děťátko nějaké problémy (reflux, koliky)?

Dva typy kojeneckých láhví

 


Zde je rychlé shrnutí, abyste mohli obě kojenecké láhve porovnat a zjistit, která je pro vás ta pravá.

 

Dětská lahev Natural

Naše dětská láhev Natural je určena pro maminky, které chtějí jednoduše střídat kojení a krmení z láhve. Její design napodobuje tvar prsu, dudlík je měkký a ohebný, ale dostatečně pevný na to, aby se nepropadal.

Pro koho je nejlepší: Pro ty, kdo chtějí kombinovat kojení a krmení z láhve

 

Dětská lahev Anti-colic s ventilem AirfreeTM

 

Lahev Anti-colic s ventilem AirfreeTM je navržena tak, aby miminko při pití polykalo méně vzduchu. Udržuje dudlík plný mléka, i ve vodorovné poloze, což podporuje vzpřímenější polohu při krmení a dochází ke snížení množství vzduchu, které dítě přijme, může pomoci s obvyklými problémy při krmení, jako je kolika, reflux a plynatost.

 

Pro koho je nejlepší: Pro maminky, které pozorují u svého děťátka problémy s refluxem a kolikou nebo jím chtějí předcházet.

Správná velikost


Jakmile jste vybrali požadovaný typ kojenecké láhve, můžete vybrat velikost. Jak dítě poroste, zjistíte, že už dokáže při jednom krmení vypít více. Bude sebejistější a jeho malý žaludek už vlastně nebude zase tak malý.

Abychom vám to zjednodušili, označili jsme své kojenecké láhve podle věku.

 

Zde je rychlé shrnutí:

 • 0 m - 60 ml
 • 0 m+ - 125 ml
 • 1 m+ - 260 ml
 • 6 m+ - 330 ml

Správný dudlík


Jestliže velikost láhve určuje množství mléka, dudlík určuje, jak rychle z ní mléko vytéká. Pamatujte, že pokud používáte dětskou láhev Natural, je tu rozdíl i ve tvaru dudlíku. Je navržen tak, aby připomínal tvar prsu.

 

Stejně jako je tomu u velikosti láhve, zvyšuje se i průtok dudlíku s věkem dítěte. Dudlíky jsme také označili údaji o věku, ale pamatujte, že každé dítě se vyvíjí jiným tempem. Průtoky lze rozpoznat podle čísla na spodní straně dudlíku.

 

Zde je rychlé shrnutí:

 • 0 m - První průtok (číslice 0)
 • 0 m+ - Novorozenecký průtok (číslice 1)
 • 1 m+ - Pomalý průtok (číslice 2)
 • 3 m+ - Střední průtok (číslice 3)
 • 6 m+ - Rychlý průtok (číslice 4)

 

Když je vaše děťátko připraveno přejít na další tekutiny kromě mléka, můžete vyzkoušet také tyto dudlíky:

 • Variabilní průtok - Upravte průtok podle hustoty stravy
 • Hustá strava - Rychlejší průtok pro hustší stravu

Kolik kojeneckých láhví a dudlíků budete potřebovat?


Někdy můžete mít pocit, že vaše děťátko má víc věcí než vy! S kolika láhvemi tedy vystačíte? A co už je přehnané?

 

Většina maminek zastává názor, že na prvních 6 měsíců stačí mít 6 kojeneckých láhví (3 malé a 3 velké). Pokud plánujete, že se o vaše dítě bude starat ještě někdo další, možná budete chtít pořídit ještě nějaké láhve navíc. 

 

Také doporučujeme, abyste na láhvích každé 3 měsíce vyměňovali dudlíky.

 

Chcete o našich dětských láhvích a dudlících vědět víc? Prohlédněte si celou řadu.

 

Prosím berte na vědomí, že informace poskytnuté v těchto článcích jsou všeobecné rady a neměly by být zaměňovány s radami lékaře. Pokud vy, vaše miminko nebo někdo z vaší rodiny trpíte závažnými nebo dlouhotrvajícími symptomy, nebo potřebujete konkrétní radu od odborníka, tak se prosím obraťte na odbornou lékařskou péči. Philips AVENT není zodpovědný za žádné škody způsobené nakládáním s informacemi poskytnutými na těchto webových stránkách.

Doporučené produkty Philips Avent