1
Články

Kdy přestane zdravé miminko plakat?

Vyzkoušeli jste všechny uklidňující techniky v knize. A nejen to. Tak proč, proboha proč vaše jinak zdravé dítě nepřestává plakat?

PURPLE pláč


Je zde ošemetná pravda, s níž se musí poprat každý rodič. Někdy zdravá miminka pláčou a nemají k tomu vůbec žádný důvod. Popravdě je to natolik běžná zkušenost, zejména u dětí mezi 2 týdny a 4 měsíci, že neutěšitelné slzy mají vlastní název: pláč PURPLE.

 

Nebojte se, nejde o nic fialového (anglické „purple“ znamená „fialový“). Termín je jednoduše akronymum, kterým se popisují záchvaty častého a neutěšitelného pláče, k němuž může v této době docházet.

 

Takže pokud jste vyloučili všechny možné příčiny, jako je únava, nepohodlí, hlad a nemoc, uvědomte si, že není všechno na vás. Některé záhady kolem miminka prostě nejde vyřešit. A i když nedokážete, aby miminko přestalo plakat, vaše náruč bude pro něj i tak místem, kde najde útěchu.


Pokud to potřebujete, udělejte si čas a odpočiňte si, požádejte o pomoc další pečovatelku nebo si přiznejte, že toho máte už dost. A až slzy miminka poleví, nepodceňujte přínos rozhovoru s přáteli a podpůrnými skupinami o tom, co pro vás mateřství znamená. Vaše spokojenost je také důležitá!

 

Prosím berte na vědomí, že informace poskytnuté v těchto článcích jsou všeobecné rady a neměly by být zaměňovány s radami lékaře. Pokud vy, vaše miminko nebo někdo z vaší rodiny trpíte závažnými nebo dlouhotrvajícími symptomy, nebo potřebujete konkrétní radu od odborníka, tak se prosím obraťte na odbornou lékařskou péči. Philips AVENT není zodpovědný za žádné škody způsobené nakládáním s informacemi poskytnutými na těchto webových stránkách.

Doporučené šidítka Philips Avent