1
Čištění zubů s rovnátky

Jak na čištění zubů s fixními rovnátky?
 

Čištění zubů s rovnátky
Když se zubní hygiena v období ortodontické terapie podcení, může to vést k nepříjemným komplikacím."

Jana, dentální hygienistka

Přečtěte si, jak na správnou techniku čištění zubů s fixními rovnátky


Dozvíte se:

 

  • proč je potřeba věnovat rovnátkům speciální péči,
  • jakou technikou je správně čistit
  • a co hrozí, když se péče podcení.

 

Fixní rovnátka

Při terapii fixními rovnátky je na každém zubu ortodontickým lepidlem připevněn zámeček, který představuje nové místo tvorby zubního plaku. Proto je po dobu léčby nutné upravit techniku čištění zubů.

Sonicare Airfloss


Správná technika

Nejprve vždy čistěte podél linie dásní, tak aby vlákna kartáčku směřovala směrem do dásňového žlábku. Postupujte jako obvykle zub po zubu. Pak se věnujte zámečkům, které čistěte také pod úhlem 45 stupňů, a to z horní i dolní strany. Vnitřní oblouk zubů a kousací plošky vyčistěte klasickou metodou.

 

Dále se věnujte mezizubním prostorům. To je problematické, protože v průběhu léčby dochází k jejich změnám. Doporučujeme tedy přístroj Airfloss Ultra, který je v tomto ohledu univerzální. Mezizubní prostory čistěte z vnější i vnitřní strany a potom ještě vyčistěte postranní části zámečků, kdy postupujte vždy směrem od dásně dolů, abyste se neporanili. Na konečné dočištění přední části zámečků doporučujeme použít jednosvazkový kartáček.

 

Špatná hygiena

Když se zubní hygiena v období ortodontické terapie podcení, může to vést k nepříjemným komplikacím. Kolem zámečků se totiž hromadí plak, což může vést k odvápnění skloviny. Může tak vzniknout zubní kaz nebo nevzhledné zabarvení zubu, které po sejmutí rovnátek již nelze odstranit. Když se zas dostatečně nečistí dásňový žlábek, tak se obzvlášť v období puberty stává, že se dáseň zanítí a začne přerůstat přes rovnátka. Potom je nutné okamžitě ukončit terapii.

Sonicare Přístroj pro mezizubní hygienu

Sonicare Přístroj pro mezizubní hygienu

S 1 tryskou

HX8331/01
Zaregistrovat

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

Black Friday -  Přednostní přístup  

Buďte rychlí. Buďte hbití. Dřív než zmizí! 

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.