1
Čištění dětských zubů

Jak čistit dětské zuby?
 

Čištění dětských zubů
Jakmile se prořezají první zoubky, doporučujeme navštívit zubního lékaře a dentální hygienistku. Ukážou vám nejvhodnější techniku čištění."

Kateřina, dentální hygienistka

Přečtěte si, jak na speciální a důkladnou péči o dětský chrup


Dozvíte se:
 

  • kdy a jak začít s čištěním,
  • na co se zaměřit,
  • a jak děti nejlépe motivovat.


První péče

S ústní hygienou by se mělo začít co nejdříve. Už dásně kojenců totiž mohou trpět nepříjemnými záněty. Proto je dobré sliznici po každém kojení otřít vlhkou plenou nebo gázou.

Sonicare for Kids zubní kartáček pro dítě

Jakmile se prořezají první zoubky, doporučujeme navštívit zubního lékaře a dentální hygienistku. Ukážou vám nejvhodnější techniku čištění. Dítě si tak alespoň začne zvykat na prostředí zubní ordinace a nebude z něj mít strach.

 

Motivace

Tím, že čistíme první zoubky, napomáháme jejich zdraví a také podporujeme harmonické prořezávání zubů stálých. Existuje celá řada kartáčků pro malé děti a je jen na vás, jaký zvolíte. Velikost by však měla odpovídat věku. Ze začátku čistí dětem zoubky rodič, zhruba od dvou let už můžete dítě nechat, aby si zkoušelo zoubky čistit samo. Až do 8 let je dobré dětem zuby ještě dočišťovat. Rodiče nejčastěji chybují v tom, že přestanou dočišťovat příliš brzy. Také je dobré zaměřit se na čištění mezizubních prostor nejen mezi stoličkami. Jakmile začne výměna chrupu, to je okolo 6. roku, je třeba věnovat speciální péči každému nově prořezanému zubu.
 

Společné čistění

Abychom udělali z čištění zubů zábavu, můžeme používat různé pomůcky. Ozvláštněním je například speciální indikační tabletka, která se používá po čištění zubů a odhaluje místa, kde zůstal zubní plak. Dítě ji rozkouše, procedí skrz zuby a vypláchne si ústa. Špatně vyčištěné plochy zůstanou fialové, takže se hned dozvíte, kde zapracovat na technice.
 

Také doporučujeme sonický zubní kartáček Philips Sonicare for kids, který je efektivní a výrazně zkracuje dobu čištění. 

Už samotné brnění a lechtání upoutá pozornost dítěte, navíc ho můžete propojit se zábavnou mobilní aplikací. Jestli vás zaujal sonický kratáček pro děti, tak se podívejte na naše video, ve kterém vám o něm řekneme více.

Sonicare For Kids Sonický elektrický zubní kartáček dětský s bluetooth

Sonicare For Kids Sonický elektrický zubní kartáček dětský s bluetooth

Technologie Bluetooth®, Interaktivní aplikace, 2 kartáčkové hlavice, 2 režimy

HX6322/04
Zaregistrovat

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

* Toto pole je povinné
*

*
Philips si váží Vašeho soukromí a rozhodně jej nebere na lehkou váhu. O našich zásadách ochrany osobních údajů se dozvíte více na následujícím odkazu:http://www.philips.cz/a-w/zasady-ochrany-osobnich-dat.html. O slevu 15 % na váš nákup v online obchodě Philips lze žádat pouze jednou.