masthead banner image

A walk through PerformanceBridge software

a walk through performancebridge software thumbnail

The Philips PerformanceBridge Tool is a secure, cloud-based service that gives professionals access to departmental performance through an easy to use dashboard, providing information about KPI's relating to the utilization, usage and performance of connected systems. The dashboard provides case studies and training alerts. This helps to identify issues, understand deviations from custom-set targets, and gain meaningful insights into growth and improvement areas.
 

Deeper analysis for greater insights
 

The PerformanceBridge Tool enables a specific modality to be examined in greater detail with access to graphical data on uptime, volume and utilization. You can then filter the results and drill down to analyze your data in exactly the right way.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Our site can best be viewed with the latest version of Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox.

Vstupujete na českou webovou stránku Philips Healthcare
Please select the checkbox

Webová stránka je určena pouze osobám, které jsou odborníky (tj. osobám oprávněným zdravotnické prostředky předepisovat nebo vydávat), nebo zaměstnancům poskytovatele zdravotních služeb.

Jste osobou, která splňuje výše uvedená kritéria? Potvrzujete, že jste seznámeni s rizikem, že pokud budete pokračovat na tyto stránky, aniž jste osobou, která splňuje výše uvedená kritéria, hrozí, že informace tam obsažené budete nevhodně interpretovat a dojdete k mylným závěrům?