Spánková apnoe

managing the most challenging patient in the hospital

Cestování se spánkovou apnoe s důvěrou

Mějte s sebou klidný spánek, který potřebujete

 

Kamkoli jdete, spánková apnoe vás následuje. Abyste byli schopni podávat co nejlepší výkon – ať už v práci nebo na dovolené – je životně důležité dodržovat terapii každou noc. My ve společnosti Philips víme, že zdravý, klidný spánek je něco, co prostě nemůžete mít bez léčby. Proto vám poskytujeme tyto informace, abychom vám pomohli získat spánek, které potřebujete, ať jste kdekoli.

Předem se zeptejte u přepravní společnosti.

Ať už cestujete po zemi, po moři nebo letíte, každá společnost má vlastní pravidla a předpisy. Nejméně dva týdny předem zavolejte své přepravní společnosti, abyste zjistili, co potřebujete vědět, udělat a přinést. V případě potřeby může lékař poskytnout lékařskou zprávu.

Vždy s sebou mějte kopii své lékařské zprávy

Ztracená nebo poškozená zavazadla. Krádež. Selhání zařízení. Vždy se může na cestě něco přihodit. Nechcete-li svou spánkovou terapii přerušit, požádejte lékaře o kopii své lékařské zprávy na přístroj PAP, masku, filtry, hadice a zvlhčovač a mějte ho v peněžence nebo kabelce.

Zjistěte si typ zdroje napájení v místě pobytu

Pokud cestujete po světě, mohou mít zdroje elektrické energie odlišné napětí a zcela odlišné tvary. Přístroje PAP jsou napájeny rozsahem napětí dostupnými po celém světě. Chcete-li cestovat nalehko, mějte s sebou univerzální napájecí adaptér, který bude fungovat ve většině zemí. Před cestou si zjistěte, které adaptéry budou fungovat v zemi nebo oblasti, jíž se chystáte navštívit.

Přibalte si prodlužovací kabel

Hotelové elektrické zásuvky v blízkosti nočního stolku jsou často obtížně přístupné nebo obsazeny nezbytnostmi, jako je lampa a budík. Mějte připravený prodlužovací kabel v přenosném pouzdře k přístroji PAP, abyste si usnadnili léčbu.

Noste s sebou záložní napájecí zdroj

K výpadku elektrického proudu může dojít kdykoliv a kdekoli. Dále nemusí být na dalekých cestách na vašem místě nebo u dopravce k dispozici elektrická zásuvka, která by napájela vaše zařízení. Takže je dobré si vždy přibalit přenosnou baterii navrženou speciálně pro váš přístroj PAP. A před odjezdem z domova i během cesty se ujistěte, že je plně nabitá.

Mějte spánek jako noční prioritu

Pracovní cesta nebo dovolená může narušit váš harmonogram spánku a je velmi snadné spánek obětovat, abyste uvolnili prostor pro další požadované nebo vzrušující aktivity. Ale zdravý, klidný spánek je zásadní pro zajištění toho, abyste byli každý den schopni podat co nejlepší výkon. Dejte si za cíl osm hodin spánku denně a nikdy se nespokojte s méně než šesti hodinami. Pokud jste na cestě typu „jednou za život“, je poslední věcí, kterou potřebujete, únava a podrážděnost kvůli nedostatku spánku.

video thumbnail image

„Ať jdete kamkoli, CPAP jde s vámi.“

 

Máte obavy cestovat se svým přístrojem? Podívejte se, co o cestování říkají zkušení uživatelé.

DreamStation Go

DreamStation Go

 

DreamStation Go je pečlivě navržený cestovní přístroj CPAP, který usnadňuje spánek, jenž potřebujete, abyste mohli podávat vrcholné výkony.

Vybíráte CPAP

Výběr cestovního přístroje CPAP

 

Přenosné přístroje CPAP nemusejí být tak skladné, jak se zdá na první pohled. Získejte tipy, které vám pomohou najít ten správný cestovní přístroj.