1
Odborné publikace

Odborné publikace

Psychosocialní aspekty v ordinaci dentální hygienistky


Podpořili jsme odbornou publikaci Ing. Andrey Zoulové, DiS.

Praktický průvodce komunikace dentální hygienistky s pacientem


Ordinace dentální hygieny není jen o dentální hygieně. Kniha Psychosociální aspekty v ordinaci dentální hygienistiky se zabývá motivy pacienta, které určují oblast jeho zájmu o určité výkony dentální hygieny. Tyto motivy otevírají či uzavírají pomyslnou bránu k ochotě pacienta přijímat nové  informace, k učení se novým dovednostem, ke spolupráci. Vytvářejí vzorce pacientova chování.

 

Chování pacienta má dopad na psychickou i fyzickou kondici dentální hygienistky. Chování pacienta může hygienistku motivovat a přinášet jí radost či uspokojení z práce. Na druhé straně ji mohou také vyčerpávat a vést k syndromu vyhoření.

 

Porozumění souvislostem mezi psychologickými, sociologickými a pocitově vznikajícími motivy, které přivádějí pacienta do ordinace dentální hygienistky, významně zvyšuje úspěšnost péče v oblasti orálního zdraví. Znalost motivů pomáhá chránit samotnou dentální hygienistku před syndromem vyhoření, neboť je jím jako pomáhající profese ohrožena.

Objednejte si knihu Psychosocialní aspekty v ordinaci dentální hygienistky
PDF

Ing. Andrea Zoulová, DiS.


Autorka je absolventkou první školy pro dentální hygienistky v České republice. Následně vystudovala obor Sociální komunikace v neziskovém sektoru na Katedře sociální patologie a sociologie na Univerzitě Hradec Králové. Inženýrský titul získala v oblasti rozvoje území.

 

Více než dvacet let působí v oblasti preventivní stomatologie, dentální hygieny se specializací na parodontologii. V rámci svého profesního života absolvovala stáž v Jihoafrické republice v Kapském městě. Účastnila se množství specializačních kurzů a zahraničních kongresů.

 

Je autorkou řady příspěvků v odborném stomatologickém recenzovaném periodiku StomaTeam, dvou monografií s odbornou tématikou.

Andrea Zoulová

Recenze knihy Psychosocialní aspekty v ordinaci dentální hygienistky


„Jelikož je autorka Ing. Andrea Zoulová, DiS. současně odborníkem v dentální hygieně i oblasti sociální, nahlíží na problematiku nejen z hlediska odborné specializace, ale také z pohledu psychosociálního, jenž bývá mnohdy opomíjen.

 

Poukazuje na úzkou propojenost obou sfér. Psychosociální aspekty dotvářejí osobnost každého pacienta a je pouze na dentální hygienistce, zda jim poskytne více prostoru pro formování svého profesního vnímání. Porozumění souvislostem mezi psychologickými, sociologickými a pocitově vznikajícími motivy, které přivádějí pacienta do ordinace dentální hygienistky, významně zvyšuje úspěšnost péče v oblasti orálního zdraví.

                        

Publikace přináší cenný vhled do této oblasti. Je přínosem i pro širší okruh stomatologických pracovníků.

 

Mgr. Veronika Linhardtová, sociální pedagog

Další kniha autorky

O zubních skřítcích

 

Pohádkový příběh zubních skřítků, víl, zlých bacilů, holčičky Denisky a její maminky vysvětluje:

 

·       princip vzniku zubního kazu

·       ošetření zubního kazu

·       prevenci zubního kazu

 

Pohádky jsou doplněny o postavičky - hlavní hrdiny pohádek. Jsou autorskou tvorbou, vytvořené rukodělnou technikou. Jedná se o dekorační předměty.

 

Publikace je určena:

 

·       pro děti a jejich rodiče

·       pro kolektivní výchovu dětí k orálnímu zdraví

·       do čekáren stomatologických ordinací

·       jako dárek pro dětského pacienta

 

 

Objednejte si knihu O zubních skřítcích
PDF

Uvažujete o vydání vlastní publikace? Můžeme podpořit i vás!


V případě zájmu nás kontaktujte na: jana.krepelkova@philips.com.

Zaujala vás sonická technologie?


Seznamte se s Philips Sonicare a otestujte sonický kartáček na vlastní zuby.


Objednejte si nás do své ordinace, třeba i v obědové pauze. Termín i čas určujete vy. Občerstvení zajistíme my. Pozvánka platí pro celý stomatologický tým.
Kontakty Philips Sonicare

Přihlaste se k odběru informací o výrobcích a akčních nabídkách

Společnost Philips si cení vašeho soukromí a respektuje je. Více informací naleznete v Oznámení o ochraně osobních údajů

Děkujeme, že jste se přihlásili k odběru našeho inf. bulletinu!

Litujeme, vaše přihlášení k odběru inf. bulletinu se nezdařilo. Zkuste to později.