1
Výrobky

Proč je důležité mít zdravé dásně?


Zdravá ústní dutina je indikátorem celkového zdraví člověka. Zdraví ústní dutiny nejlépe poznáte podle dásní. Poznáte podle nich, že strava obsahuje málo nebo naopak mnoho určitých živin, příliš vysoké užívání tabáku a alkoholu, nebo mohou prozrazovat i souvislost se závažným onemocněním. Dásně a ostatní tkáně parodontu (závěsného aparátu zubu) drží zuby v ústech na svém místě, takže je důležité, aby byly zdravé a bez zánětů.
early-stage-gum-disease

Co je to zánět dásní?

 

Zdravé dásně by měly být pevné, na pohled světle růžové barvy s jemným dolíčkováním. O projev zánětu dásní může jít tehdy, jsou-li dásně zbarveny do tmavě růžova, do červena nebo místy až do fialova. Bývají pak lesklé, v mnoha případech nateklé, při čištění kartáčkem mohou krvácet nebo jsou citlivé na dotek. Zánět dásní, gingivitida, je způsoben přítomností bakteriálního plaku ulpívajícího na zubech, v mezizubních prostorech a na dásních, který nebyl správnou ústní hygienou efektivně odstraněn. Pokud plak pravidelně a pečlivě neodstraňujete, ztvrdne a vytvoří se zubní kámen, který už sami nevyčistíte. Zánět dásní je prvním stadiem parodontitidy, které lze zcela vyléčit zdokonalením ústní hygieny. Pokud však zůstane neléčený, může posutpně přejít v parodontitidu a onemocnění závěsného aparátu zubu.

Co je to parodontititda?

 

Parodontóza, nebo parodontitida, je dalším stadiem zánětu dásní. Název onemocnění odkazuje k zánětu ozubice (periodontium), což jsou tkáně obklopující a podporující zuby. Zánět vede k ustupování dásní od zubů. Ve vzniklých „kapsách“ se dobře daří bakteriím a dochází k hroucení kostí a pojivových tkání, které drží zuby na svém místě. Parodontóza je vážným problémem, jehož řešení může vyžadovat operativní zásah.

Jak může sonický zubní kartáček Philips Sonicare pomoci?

 

Sonický zubní kartáček Philips Sonicare může být velice efektivním a šetrným nástrojem pro prevenci onemocnění dásní. Vlákna kartáčku stírají vysokou frenkvencí a zároveň se hlavice kartáčku pohybuje v přesně definovaném rozsahu nahoru a dolů. Tato jedinečná kombinace dosahuje klinicky prokázaného rozrušení a odstranění vrstvy plaku i na těžko dostupných místech. Zánět dásní v raném stádiu lze léčit zdokonalením ústní hygieny. Neléčený zánět dásní může přejít v parodontitidu. Potom je nutné obrátit se na svého zubního lékaře nebo dentální hygienistku.

Zjistěte, jak zdravá ústní dutina zlepšuje váš každodenní život

Zaregistrovat

Přijdejte se k Philips a získejte výhody

Získejte 15% slevu

 

Zapojte se do iniciativity Better Me, Better World a ziskejte 15% slevu na další nákup v online obchodě Philips (platí pouze pro nově přihlášené do databáze).