Spotřebitelé

 
 
 


Jak si zachovat
svěží dech?

Co způsobuje zápach z úst?

S čím kdo zachází, tím také schází

Jak mohou pomoci správné návyky

Co způsobuje zápach z úst?

 

Zápach z úst je problém, se kterým se čas od času setká každý. Odborně se jedná o takzvanou halitózu, která může být důsledkem špatné péče o chrup, životního stylu nebo nevhodné stravy. Rozšířeným omylem je, že zápach z úst pochází hlavně z žaludku. Pravda ovšem je, že přibližně 90 % případů ve skutečnosti vzniká v ústech. Sám o sobě není zápach z úst považován za vážný zdravotní problém, ale může nás obtěžovat společensky a může být předzvěstí vážnějších problémů. Poradíme vám, jak mu předcházet a jak s ním zacházet (nápověda: pouze žvýkačka nestačí).

75% of adults are concerned about bad breath

    

S čím kdo zachází, tím také schází

 

Zápach z úst často vzniká jako důsledek metabolismu bakterií žijících v ústní dutině. Bakterie se živí jednoduchými sacharidy (cukry) z naší stravy, které následně přeměňují na nebezpečné organické kyseliny. Společně s tím vznikají i další odpadní látky a toxiny, např. páchnoucí sloučeniny síry, které znáte právě při cítění zápachu z úst. Dalším viníkem zápachu z úst může být i suchost v ústech. Alkohol, káva a užívané léky mohou vysoušet ústní dutinu, takže vzniká vhodné prostředí pro růst bakterií. Další příčinou je kouření, které v krku a v ústech zanechává nepříjemné karcinogenní částice. Někdy se tomuto jevu říká „kuřácký dech“.

Jak mohou pomoci správné návyky

 

Když si dáte žvýkačku, můžete mít pocit, že jste se o zápach z úst postarali, ale jen jste ho na chvíli zamaskovali. Abyste zvítězili nad zápachem z úst, musíte najít jeho zdroj – bakterie, které žijí v ústní dutině, zvláště na zubech a dásních a také na jazyku. Kompletní každodenní ústní hygiena je jediným způsobem, jak množství zapáchajících bakterií omezit. Myslíme tím efektivní a šetrné čištění zubů, mezizubních prostor, čištění jazyka a výplachy úst.

Vyhrajte nad zápachem z úst

 

Každému někdy může zapáchat z úst. Ať už je to pouze ranní zápach z úst nebo trvalejší problém, jde o problém, který vás může uvést do rozpaků a není příjemný ani vašemu okolí. Kompletní každodenní ústní hygiena je vaší nejlepší zbraní proti zápachu z úst.

Zjistěte, jak zdravá ústní dutina zlepšuje váš každodenní život