1
Článek

Věda zvaná pohodlí; proč se vám daří odstříkat více mléka, když se cítíte uvolněná


Odsávačky a péče o prsy

Prozradíme vám tajemství. Ostříkávání mléka nemusí být provázeno pocitem nadlidského úsilí. Faktem je, že podle průzkumů odstříkáte tím více mléka, čím uvolněnější se cítíte.

Ze zákulisí

Začneme tím, co se děje „v zákulisí“, když odstříkáváte mléko. Stejně jako sání vašeho dítěte, spouští i odsávačka mateřského mléka uvolňování oxytocinu (hormonu dobré nálady) ve vašem těle. Oxytocin pak dá vašemu tělu signál, aby začalo uvolňovat mléko. To znamená, že čím vyšší hladiny oxytocinu, tím jednodušší bude vyvolat kojení a odsát mléko.

 

Více pohodlí, více mléka

A tím se dostáváme k faktoru pohodlí. Stres, kromě toho, že jde o naprosté nepohodlí, tvorbě oxytocinu ve skutečnosti zabraňuje – to znamená, že se mléko odsává obtížněji. Ukazuje se tedy, že když je odsávačka mateřského mléka pohodlná, není to jen příjemná funkce. Je to nezbytná podmínka pro snazší odsávání.

 

Naše odsávačky mateřského mléka jsou navrženy s ohledem na pohodlí

Co má tedy novopečená maminka dělat? Pokud si najdete klidnou místnost na odstříkání mléka a budete poslouchat relaxační hudbu, může vám to pomoci k pocitu většího pohodlí. Pomáhá také, pokud je odsávačka mateřského mléka navržena s ohledem na pohodlí.

 

Abychom vám pomohli cítit se uvolněněji, navrhli jsme odsávačky mateřského mléka tak, abyste při odsávání mohla vzpřímeně sedět. To znamená, že si budete jistá, že mléko poteče, i když se nebudete naklánět dopředu. Také jsme vytvořili kloboučky z materiálu, který je na kůži teplý a měkký – vyhnete se tak počátečnímu pocitu chladu. Protože si myslíme, že pohodlí je nadevše.

 

Chcete se o našich odsávačkách mateřského mléka dozvědět víc? Klikněte sem a prohlédněte si celou řadu.

Číst více o tomto tématu

Stáhněte si aplikaci uGrow od Philips Avent

Seznamte se s aplikací uGrow


Pochopte včerejšek. Užijte si dnešek. Mějte přehled o zítřku

Rodičovství. Návod na něj sice není, ale zato je tady podpora

Chcete bezplatné, přizpůsobené rady a slevy přímo do své poštovní schránky?
Ikona pošty