1
uGrow

Umění/Jak nabídnout kojenému dítěti lahev


2 týdny staré

Zajímá vás, co můžete očekávat, když dítěti poprvé nabídnete lahev? Následující rychlý průvodce vám pomůže v tom, aby bylo první krmení z lahve pro vaše miminko příjemnou zkušeností, a vysvětlí, co dělat, když vše neprobíhá, jak jste doufala.

Kdy je bezpečné/vhodné začít používat lahev

Dokud je kojení dobře zavedené, je ideální nechat miminko sát pouze z prsu. Díky tomu budete vytvářet stabilní množství mléka a oba získáte spoustu času, jak rozvíjet vzájemné pouto.


Musíte-li v několika prvních týdnech krmit miminko z lahve, určitě zvolte savičku s pomalým průtokem a nejlépe takovou, která napodobuje přirozený tvar prsu. 

 

V čem je krmení z lahve jiné než kojení

Když pomineme celkový dojem ze savičky, hlavní rozdíl pro vaše miminko bude v sání. Sama už víte, že miminko musí vynaložit mnohem větší úsilí, aby vysálo mléko z prsu než z lahve, kde je proud stálý. Proto je nutné věnovat bedlivou pozornost jak průtoku savičkou, tak poloze, v jaké lahev držíte. Trik je obvykle v 45° náklonu.

 

Kdo by měl dítěti podat první lahev

Závěrem jeden důvod, proč si dát trochu pohov. Nejedno miminko se cítí zmateně, když jim lahev nabízí maminka, pokud je zvyklé se uchýlit rovnou k prsu. Zatímco miminko přivyká pití z lahve, máte dobrou příležitost požádat dalšího člena rodiny, aby vám s krmením pomohl.

 

Nejpříhodnější doba

Vhodným okamžikem, kdy miminko poprvé seznámit s lahví, je na konci běžného kojení. Postupně můžete dobu krmení z lahve prodlužovat.

 

Pokud se vám první pokus nezdaří

Nedělejte si starosti, pokud miminko nemá o lahev sebemenší zájem. Je to nová věc a nemusí být pohodlná jako maminčin prs. Pokud máte menší potíže přivyknout dítě na krmení z lahve, zkuste změnit pozici, vyzkoušejte různé savičky nebo na savičku nakapejte trochu mateřského mléka, aby byla lákavější.

Číst více o tomto tématu

Stáhněte si aplikaci uGrow od Philips Avent

Seznamte se s aplikací uGrow


Pochopte včerejšek. Užijte si dnešek. Mějte přehled o zítřku

Rodičovství. Návod na něj sice není, ale zato je tady podpora

Chcete bezplatné, přizpůsobené rady a slevy přímo do své poštovní schránky?
Ikona pošty