1
uGrow

Průvodce utvářením vztahu pro maminky, které krmí z lahve


Láhev krmení, 0-6 měsíců

Kojení na sebe nepochybně strhává většinu pozornosti, pokud jde o vazbu mezi miminkem a matkou. Uveďme však věci na pravou míru: Mezi vámi a miminkem se přirozeně vytvoří silná vazba bez ohledu na to, jakým způsobem krmíte. Dále uvádíme několik způsobů, jak můžete v průběhu dne maximálně využívat společně trávený čas a rozvíjet vzájemné pouto.

Čas na krmení

Zkuste krmit z lahve tak, že se zády opřete o pohovku a kolena máte v úhlu 45 stupňů. Miminko si posaďte do klína tváří proti sobě a s nožkama opřenýma o vaše břicho. Miminku se bude líbit sledovat vaši tvář a můžete si při krmení i hezky popovídat.

 

Čas na pohádku

Na čtení pohádek miminku není nikdy moc brzy. Mnozí rodiče zjišťují, že čtení pohádek je příjemný způsob, jak se zklidnit před spaním, nenápadně si dopřát další dávku mazlení a umožnit dítěti těšit se ze zvuku jejich hlasu. Ačkoli je miminko ještě malé, získává tím také náskok v jazykových dovednostech!

 

Čas na mazlení

Masáž je nádherný způsob, jak vytvořit další prostor k přímému tělesnému kontaktu s miminkem. Zlepšuje také krevní oběh miminka a zklidňuje ho. Zkuste dítěti nabídnout masáž, když je vzhůru, ale je klidné, nebo ji využijte jako prostředek ztišení na konci dne. Jak nejlépe při masáži postupovat, vám může vysvětlit lékař nebo dětská sestra.

Číst více o tomto tématu

Stáhněte si aplikaci uGrow od Philips Avent

Seznamte se s aplikací uGrow


Pochopte včerejšek. Užijte si dnešek. Mějte přehled o zítřku

Rodičovství. Návod na něj sice není, ale zato je tady podpora

Chcete bezplatné, přizpůsobené rady a slevy přímo do své poštovní schránky?
Ikona pošty