1
uGrow

Kdy přestane zdravé miminko plakat?


Zklidňující, 0-3 měsíců

Vyzkoušeli jste všechny uklidňující techniky v knize. A nejen to. Tak proč, proboha proč vaše jinak zdravé dítě nepřestává plakat?

Je zde ošemetná pravda, s níž se musí poprat každý rodič. Někdy zdravá miminka pláčou a nemají k tomu vůbec žádný důvod. Popravdě je to natolik běžná zkušenost, zejména u dětí mezi 2 týdny a 4 měsíci, že neutěšitelné slzy mají vlastní název: pláč PURPLE.

 

Nebojte se, nejde o nic fialového (anglické „purple“ znamená „fialový“). Termín je jednoduše akronymum, kterým se popisují záchvaty častého a neutěšitelného pláče, k němuž může v této době docházet.

 

Takže pokud jste vyloučili všechny možné příčiny, jako je únava, nepohodlí, hlad a nemoc, uvědomte si, že není všechno na vás. Některé záhady kolem miminka prostě nejde vyřešit. A i když nedokážete, aby miminko přestalo plakat, vaše náruč bude pro něj i tak místem, kde najde útěchu.


Pokud to potřebujete, udělejte si čas a odpočiňte si, požádejte o pomoc další pečovatelku nebo si přiznejte, že toho máte už dost. A až slzy miminka poleví, nepodceňujte přínos rozhovoru s přáteli a podpůrnými skupinami o tom, co pro vás mateřství znamená. Vaše spokojenost je také důležitá!

Číst více o tomto tématu

Stáhněte si aplikaci uGrow od Philips Avent

Seznamte se s aplikací uGrow


Pochopte včerejšek. Užijte si dnešek. Mějte přehled o zítřku

Rodičovství. Návod na něj sice není, ale zato je tady podpora

Chcete bezplatné, přizpůsobené rady a slevy přímo do své poštovní schránky?
Ikona pošty