Péče o matku a dítě
Péče o matku a dítě
Philips AVENT - Continuing to breastfeed

Pokračujeme s kojením

Pokud jste šest měsíců výhradně kojila a chystáte se pokračovat, můžete očekávat určité změny, co se týče mléka i prsou.

Philips AVENT - Continuing to breastfeed

Velikost vašich prsou zůstává od prvního do šestého měsíce kojení stejná, avšak množství prsní tkáně se od šestého do devátého měsíce výrazně sníží, ačkoli mléka se bude tvořit jen o něco málo méně. 

V době, kdy se vám mléko tvoří (tj. laktace trvá) již 15 měsíců, budou již mít vaše prsa opět stejnou velikost jako před otěhotněním.

Až vaše dítě začne konzumovat více pevné stravy, bude u něj klesat potřeba mateřského mléka a toho se bude přirozeně tvořit méně.

Vyprázdnění prsu

Ačkoli k nasycení většiny dětí není nutné prsy zcela vyprázdnit, doporučuje se z nich přesto veškeré mléko dostat. Napomáhá to zabránit komplikacím spojeným s bolestivým zablokováním mléčných žláz a zánětu.

Krmení podle potřeby

Roste-li vaše dítě normálně, nemusíte si dělat starosti s přesně danými postupy kojení. Dítě si samo řekne, až přijde čas krmení, a zda je třeba kojit z jednoho prsu nebo z obou.

Informace uvedené v těchto článcích mají pouze všeobecný charakter a nemohou nahrazovat odborné rady lékaře. Pokud máte vy, vaše rodina nebo vaše dítě vážné nebo dlouhodobé příznaky či obtíže nebo potřebujete radu lékaře, vyhledejte prosím odbornou lékařskou pomoc. Společnost Philips Avent neodpovídá za žádné škody, které mohou vzniknout v souvislosti s informacemi zde uvedenými.

Příbuzné výrobky

Související rady

Přechod od kojení ke krmení z láhve

Přechod od kojení ke krmení z láhve

Zdravotní výhody kojení

Zdravotní výhody kojení