Péče o matku a dítě
Péče o matku a dítě
Philips AVENT - Is my baby getting enough milk?

Má moje miminko dostatek mléka?

Většina maminek je schopná úspěšně kojit a poskytnout svým dětem dostatek mléka. Může však být obtížné odměřit, kolik mléka vaše miminko dostává při každém krmení. Zde je tedy několik jednoduchých signálů, díky kterým poznáte, že krmení dítěte je v pořádku:

  • Vaše dítě se dobře přisaje a dobře saje
  • Vaše dítě se krmí alespoň 6- až 8krát během 24 hodin
  • Když miminko nespí, je aktivní a čilé a po krmení je spokojené
  • Častá výměna plenky

Novorozené děti mají tendenci ubývat na váze, ale kojená miminka se obvykle zhruba do 2 týdnů věku dostanou zpět na porodní hmotnost. Poté by měly přibírat 113 až 226 gramů týdně. Přírůstek váhy může probíhat v rychlých skocích, nejlepší tedy je nevážit dítě příliš často.

Pokud má vaše dítě nízkou porodní hmotnost (méně než 2,5 kg) nebo jste měla komplikovaný porod, požádejte profesionálního zdravotníka, aby vám pomohl začít s kojením a v prvních týdnech kontroloval hmotnost miminka. 

Philips AVENT - Is my baby getting enough milk?

Informace uvedené v těchto článcích mají pouze všeobecný charakter a nemohou nahrazovat odborné rady lékaře. Pokud máte vy, vaše rodina nebo vaše dítě vážné nebo dlouhodobé příznaky či obtíže nebo potřebujete radu lékaře, vyhledejte prosím odbornou lékařskou pomoc. Společnost Philips Avent neodpovídá za žádné škody, které mohou vzniknout v souvislosti s informacemi zde uvedenými.

Příbuzné výrobky

Související rady

Kojení na veřejnosti

Kojení na veřejnosti

Pokračujeme s kojením

Pokračujeme s kojením