Péče o matku a dítě
Péče o matku a dítě

Sterilizace pomůcek na krmení dítěte

Sterilizace pomůcek na krmení po dobu prvních šesti měsíců chrání vaše dítě před škodlivými mikroby, dokud se imunitní systém vašeho miminka plně nevyvine a nezesílí.

Philips AVENT - Sterilising baby feeding equipment

Kojení

Když začnete dítě krmit mateřským mlékem, je to perfektní první krok k tomu, abyste mu pomohli vybudovat zdravý imunitní systém a současně mu poskytli tu nejlepší výživu. Pokud se soustředíte na to, aby si dítě zvyklo na kojení, neměla byste ke krmení potřebovat žádné další pomůcky. 

Sterilizace láhví a šidítek

Jakmile si na kojení zvyknete a rozhodnete se používat odsávačku, láhev, dudlíky (nebo jakékoli další pomůcky, které přijdou do styku s mlékem a s dítětem), je zásadní, abyste je před každým použitím sterilizovala. Mikrobi v mléku mohou být obzvlášť škodliví pro dítě s nedostatečně vyvinutým imunitním systémem. Pokud zapomenete svému dítěti řádně umýt a sterilizovat pomůcky na krmení, může to vést k nevolnosti, průjmu a k tomu, že dítě i maminka budou nešťastní. 

Samozřejmě, nejspíš si pomyslíte, že je to jen další z povinností, bez kterých byste se mohli obejít, ale sterilizace je rychlá, snadná a účinná, zejména se sterilizátorem, který využívá páru a horko. 

Pomůcky na přikrmování

Pokud jste do jídelníčku zařadili tuhou stravu před šestým měsícem věku, je rozumné sterilizovat misky a lžičky. Po skončení tohoto období je třeba sterilizovat pouze pomůcky pro krmení mlékem, jako jsou láhve a odsávačky. Je to vhodné do jednoho roku dítěte.

Informace uvedené v těchto článcích mají pouze všeobecný charakter a nemohou nahrazovat odborné rady lékaře. Pokud máte vy, vaše rodina nebo vaše dítě vážné nebo dlouhodobé příznaky či obtíže nebo potřebujete radu lékaře, vyhledejte prosím odbornou lékařskou pomoc. Společnost Philips Avent neodpovídá za žádné škody, které mohou vzniknout v souvislosti s informacemi zde uvedenými.

Příbuzné výrobky

Související rady

Dětská kolika – co potřebujete vědět

Dětská kolika – co potřebujete vědět