Spotřebitele

Záleží Vám na Vašem zraku?

Nám ano. Philips LED

 

Dobrý zrak je základ všeho

Až 80 % všech vjemů zpracováváme prostřednictvím očí. Ostatní smysly, tedy čich, sluch, hmat a chuť, se na celkovém vnímání světa podílejí pouze z 20 %. Proto kvalita našeho života velmi záleží na tom, jak ho vidíme. A svět vidíme pouze tak dobře, jak dobře ho dokážeme nasvítit. 

 

Věděli jste, že s rostoucím věkem lidské oko vyžaduje více a více světla?

Je dobré si uvědomit, že nevidíme po celý život stejně. Nás zrak postupem času ztrácí některé funkce. Vnímání barev a tvarů se mění.

Současně se oko stává citlivějším na velmi jasné světlo. Starší lidé by proto měli přizpůsobit osvětlení v domácnosti svému zhoršujícímu se zraku. Kvalitní osvětlení má pozitivní vliv nejen na vnímání světa, ale také na systém regulující cirkadiánní rytmus. Dostatek kvalitního světla dokáže do jisté míry vykompenzovat zhoršenou schopnost vidět. Pokud je místnost dobře a intenzivně osvětlená, mohou senioři stále vidět poměrně dobře.

Přečtěte si víceZobrazit méně
Dobry wzrok to podstawa

Sejde z očí, sejde z mysli…?

Věděli jste, že výměnou veškerých stávajících žárovek za kvalitní žárovky LED účinně porazíte bolest hlavy, únavu či stres? Nekvalitní diody LED při svícení problikávají. Ačkoliv jej lidské oko není schopné na pohled zaznamenat, má za následek velmi nepříjemné dopady na zdraví a všeobecnou spokojenost.

 

Jak zaručíme, aby veškerá světla z produkce společnosti Philips byla zdraví prospěšná a nepoškozovala zrak?

Mezinárodní bezpečnostní standard IEC 62471 ukládá výrobcům povinnost ověřovat intenzitu elektromagnetického záření. Tento standard výslovně definuje přípustný objem světla, který může dopadat na lidskou kůži a rohovku. Udává také osm hrozeb pro zrak, jenž představují svítidla, která tento standard nesplňují. Všechna světla a žárovky z produkce Philips Lighting splňují všechny platné standardy včetně IEC 62471. Jsou tak zcela bezpečné pro lidské zdraví a zrak.

Přečtěte si víceZobrazit méně
Kvalitní LED osvětlení
Nekvalitní LED osvětlení

Proč zvolit LED žárovky Philips?

Zdrowe oczy

Zdravé oči
 

Dopasowanie temperatury barwowej

Možnost nastavení barevné teploty

Energooszczędność

Energetická úspornost

Odpowiednia ilość światła

Nastavitelná intenzita světla

Energeticky úsporné LED osvětlení s dlouhou životností

 

LED žárovky Philips mají životnost až 15 000 hodin, což jinými slovy znamená, že jednu žárovku bude zapotřebí vyměnit za 15 let. Současně spotřebují přibližně o 80 % elektrické energie méně než tradiční žárovky, což zajistí značné snížení měsíčních výdajů za elektřinu. 

 

Jak dokážeme určit životnost našich produktů?

Společnost Philips Lighting pro tento účel vytvořila přístroj, který označujeme jako „stroj času“. V průběhu testování toto zařízení využívá dvou vlivů, které nejvíce ovlivňují životnost světelného zdroje – teploty a vlhkosti. Díky extrémně vysokým hodnotám těchto nepříznivých faktorů dokážeme s vysokou přesností určit výdrž světelného zdroje.

Fotometrické laboratoře Philips rovněž vystavují světelné zdroje dalším zkouškám, například nárazovému testu. Pouze produkty, které splní přísné interní standardy kvality, jsou nakonec uvedeny na trh.  A tyto standardy jsou v rámci zachování věrnosti zákazníků k naší značce mnohem vyšší, než všeobecně platné standardy v EU.

Přečtěte si víceZobrazit méně

Kvalita není všechno?
Jak nastavit intenzitu světla


Základním pravidlem je používat vysoce intenzivní světlo při práci a dalších aktivitách, které vyžadují plnou pozornost. Dobře osvětlené by tak měly být veškeré pracovní prostory, např. psací stůl nebo kuchyňská linka. Nejlepší je používat světelné zdroje s nastavitelnou intenzitou. Jejich pomocí můžete míru osvětlení přizpůsobit aktuální činnosti a měnícím se požadavkům v průběhu života.

 

Světelné zdroje LED s funkcí stmívání navíc zaručí navození té správné atmosféry pro každou příležitost. 

Jak nastavit správnou barevnou teplotu?

Teplota barev je udávána v jednotkách stupňů Kelvina (K). Jejich prostřednictvím lze popsat jak přirozené, tak umělé světlo. Čistě modrá obloha, například, vyzařuje světlo o teplotě cca 10 000 K (studená barva), zatímco při západu slunce má světlo teplotu okolo 2000 K (teplá barva). Čím nižší je barevná teplota, tím „teplejší“ osvětlení je. Nastavení správné barevné teploty pomáhá přizpůsobit atmosféru místnosti různým činnostem.
Příjemná, teplá záře vhodná pro relaxaci a odpočinek.
Méně intenzivní, přirozené světlo navodí příjemnou atmosféru pro konverzaci s přáteli nebo četbu. 
Intenzivní světlo vám pomůže se soustředit na každý detail.
Jedna žárovka – tři různá světla?

Pravda nebo lež?
Mýty o LED žárovkách

Kvalita LED žárovek je mizerná
 

To není pravda. To, jak věrně světelná žárovka reprodukuje barvy ve srovnání s přirozeným denním světlem, ukazuje tzv. index podání barev (CRI). Index CRI pro jasně bílých LED žárovek se pohybuje mezi 75 a 85, zatímco CRI slunečního svitu je 100. Index CRI žárovek LED však neustále roste, což z nich činí osvětlení se stále širším využitím.

Pravda nebo lež?Zobrazit méně

LED žárovky se dlouho zahřívají
 

To není pravda. Na rozdíl od zářivek nebo klasických úsporných žárovek, u kterých trvá dlouhou dobu, než se zcela rozsvítí, LED žárovky téměř okamžitě po zapnutí svítí s plnou intenzitou. Neustálé vypínání a zapínání těchto žárovek navíc nijak neovlivňuje jejich životnost.

Pravda nebo lež?Zobrazit méně

Všechny LED žárovky svítí extrémně jasným a bílým světlem

První LED žárovky svítily vysoce intenzivní, bílou barvou, jelikož to byl nejefektivnější způsob jejich použití. V dnešní době jsou však tyto žárovky k dispozici také v mnoha „odstínech“ bílé – od teplých po studené. Příslušný odstín je vždy uveden na obalu.

Pravda nebo lež?Zobrazit méně

Doporučené produkty