Inovace ovlivňuje rodinu

Inovace ve zdravotnictví, které lékařům pomáhají monitorovat pacienty.

Alejo Costa Ribalta pomáhal vyvíjet technologii monitorování pacientů IntelliVue, která shodou okolností hrála důležitou roli při monitorování stavu jeho bratra při zotavování po operaci nádoru na mozku.

Jednou z nejdůležitějších myšlenek, kterou mezi svými zaměstnanci společnost Philips prosazuje, je vytvářet každý přístroj tak, jako by na něm závisel život člena jeho rodiny. Jedná se o mentalitu, která zaručuje, že naše výrobky nejsou jen smysluplné, ale také splňují nejvyšší standardy.

Před devíti lety jsem pracoval v oddělení výzkumu a vývoje společnosti Philips na monitorování pacientů....Jedno motto, kterým se u společnosti Philips řídí, bylo vytvořit vše tak, aby se na to mohl spolehnout člen rodiny. A přesně to se stalo mně.“

 

Alejo Costa Ribalta

Vedoucí pro přímý marketing, Philips Patient Care & Clinical Informatics

A přesně to se stalo Alejo Costa Ribaltovi, když pracoval ve španělském výzkumném týmu na inteligentním monitorování pacientů, které je dnes v nemocnicích běžné. Když jeho bratra Andreho udeřili v barové rvačce kvůli šachové partii do obličeje, udělali mu lékaři pro jistotu běžný snímek. Zjistili ale podezřelý nález a nařídili prohlídku pomocí magnetické rezonance, která odhalila naprosto nesouvisející nádor na mozku, který by jinak nebyl odhalen. Když se po operaci zotavoval, zjistil, že je připojený na systém monitorování pacientů Philips IntelliVue – inovaci od společnosti Philips, vyvinutou o dekádu dříve jeho bratrem, aby nemocnice mohly používat jednoduché, přenosné a mimořádně rychlé přístroje, které shromažďují data a poskytují ucelený obraz o pacientově stavu. Systém monitorování pacientů splnil svůj úkol a Andre dnes znovu hraje šachy. Jak ukazuje tento krátký film, jeho vynalézavý bratr přišel i na to, jak zabránit tomu, aby se kvůli hraní znovu pral.

70 000

primárních nádorů na mozku bude tento rok diagnostikováno v USA. Ročně svou bitvu s nádorem na mozku prohraje 14 000 lidí.

 

Citation: American Brain Tumor Association

Kolik různých typů nádorů na mozku a centrálním nervovém systému existuje?

Více než 120. Světová zdravotnická organizace klasifikuje nádory na mozku podle původu a chování buňky, od nejméně agresivních (nezhoubné) až po nejagresivnější (zhoubné). Citace: National Brain Society

Prohlédněte si naše řešení zdravotní péče