Více pohodlí, více mléka

Lépe navržená podpora kojení pro novopečené matky.

Mateřské mléko je to nejlepší, co může miminko na začátku dostat. Poskytuje přirozenou ochranu proti infekci a pomáhá zdraví i vývoji děťátka. Pro mnoho novopečených maminek je kojení přirozenou věcí od samého začátku, mnoha z nich ale z počátku připadá náročné.

Zajímavá studie se věnuje tzv. „posvátné hodině“ – první hodině po narození, kdy tělesný kontakt matky a novorozeněte představuje klíčovou součást toho, jestli kojení bude úspěšné.
Existují důkazy, že tělesný kontakt, když matka poprvé vezme své dítě do náruče, stimuluje nervová zakončení a aktivuje instinktivní reakci, podle které miminko pozná, jak se kojit. Výzkum společnosti Philips také zjistil přímou korelaci mezi pohodlím matky a množstvím mléka, které odstřikuje. Matky, které jsou uvolněné a cítí se pohodlně, odstřikují snadněji větší objem mléka. Aby maminky ještě více podpořila, vyvinula divize Philips Avent odsávačku, která maximalizuje jejich pohodlí.

Použití odsávačky, která maminkám pomáhá pohodlně odstřikovat, zajišťuje, že jsou kojenci stále krmeni mateřským mlékem.“

 

Sinead Kwant

Viceprezident, Philips Avent

Pokud je v té nejpohodlnější poloze, pomůže jí to odstřikovat více mléka, což jí zase pomůže déle kojit. Divize Philips Avent hovořila s matkami, aby lépe porozuměla jejich přáním, potřebám a útrapám, a tomu, jak bychom mohli kojení podpořit. To pomůže matkám zahájit kojení a pokračovat v něm tak dlouho, jak je to jen možné, a překonat překážky, kterým mohou čelit. Jak dojemně ukazuje tento film, tento klíčový prvek porodní péče byl vyvíjen pod vedením vedoucí pracovnice společnosti Philips, která zmeškala svou posvátnou hodinu, měla problémy s kojením, neměla žádnou podporu kojení a právě kvůli tomu se rozhodla ostatním kojícím matkám co nejvíc usnadnit život.

94 %

maminek chce své dítě kojit.

 

Citation: Philips Mother and Child Care report - global outlook on breastfeeding 2011

Přeměna posvátného pouta

Lépe navržená podpora kojení pro novopečené matky.

Inovativní podpora kojení

Jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě kterékoli matky – nemluvě o životě nově narozeného děťátka – je těch několik prvních týdnů, kdy se z kojení stává neodmyslitelný rituál. Jedná se o životní období, které může být podle společnosti Philips zpříjemněno inovací, proto nabízí nezbytnou podporu kojení. Odsávačka Philips Avent Comfort představuje inovaci designu, která je zároveň citlivá i účinná. Při jejím navrhování se myslelo na matku i miminko, takže tato důmyslná odsávačka zajišťuje pohodlí během odstřikování mléka a podporuje matky, aby mohly kojit déle. Když dojde na kojení, je klíčem k úspěchu samozřejmě pohodlí – a právě tak je důležité, jestliže si matka pro své děťátko přeje mléko odstřikovat. 
Odsávačka Philips Avent podporuje maminky v tom, aby svým miminkům nabízely nadmíru důležité mateřské mléko – a co nejvíce to usnadňuje. Byla navržena speciálně tak, aby matkám zajistila co nejpohodlnější zážitek z kojení při odstřikování mléka, což jim pomáhá kojit déle. S odsávačkou Philips Avent není potřeba se při odstřikování předklánět, což přispívá k uvolnění a snižuje pravděpodobnost bolesti zad. Měkké silikonové „okvětní lístky“ jemně masírují ňadro, stimulují tak spouštěcí reflex a podporují silnější proud a vyšší množství mléka.
Nejde jen o chytrý přístroj, mění také skutečné životy. Organizace U.K. NHS (Národní zdravotní služby Spojeného království) doporučuje, aby matky své děti přinejmenším pod dobu šesti měsíců výhradně kojily a dosáhlo se tak maximálního zdravotního prospěchu pro maminku i kojence – skoro 25 % matek ale ukončí kojení v průběhu prvních tří měsíců kvůli nepohodlí včetně popraskaných či podrážděných bradavek. Použití odsávačky, která maminkám pomáhá pohodlně odstřikovat – spolu s radami pro kojení, které mohou nabídnou jiné matky nebo odborníci na zdravotní péči – pomáhají zajistit, že jsou miminka stále kojená mateřským mlékem.  

V době mezi kojením může použití odsávačky stimulovat vytváření dalšího mléka, což může vést k plnohodnotnější výživě. Odsávačka také pomáhá ženám pokračovat v kojení po návratu do práce. Díky kompaktnímu designu je odsávání nenápadnější a díky tomu odstřikování na pracovišti či na veřejných místech jednodušší.
Inovační strategie společnosti Philips jsou zaměřené na zákazníka – co si přejí, jak přístroj zapadne do jejich života a jak ho zlepší. Odsávačka Philips Avent představuje užitečnou technologii, která maminkám pomůže lépe kojit. Jedná se o inovaci, která byla navržena na podporu kojících matek, a nabízí jím prostředky, jak poskytnout svým děťátkům ten nejlepší vstup do života.

 

Citation: Philips Avent Comfort breast pump - Philips/Telegraph media partnership 2014

Kolik procent matek přestane kvůli nepohodlí kojit během prvních tří měsíců?

25 %. Jako další časté důvody přerušení kojení uvádějí matky s dětmi nedostatek mateřského mléka (40 %) a neochota dítěte sát (24 %). Citace: Zpráva Philips Mother & Child Care, 2011

Prohlédněte si všechny naše výrobky životního stylu