Rozzáření celé komunity

Město, které se již neutápí ve tmě.

Překrásná a poklidná, i když mimořádně izolovaná norská vesnička Longyearbyen, tone po mnoho měsíců v roce v dlouhotrvající tmě. Ve skutečnosti jde o nejsevernější obydlené území, což znamená, že rodiny, které zde žijí, musí trávit dlouhé dny bez přístupu ke slunci.

Nejenže jde o extrémní zkušenost pro místní komunitu, může to vést i k mnoha zdravotním problémům souvisejících se spánkem, například spánkovou setrvačnost, protože obyvatelé přestávají vnímat rozdíl mezi nocí a dnem. Nedokážou je už od sebe rozlišit. 

Víme jednu věc, a to že naše tělesné hodiny jsou velmi citlivé na světlo a snadno se mu přizpůsobí. Právě proto jsme vyvinuli světelný budík.“

 

Dan Adams

Odborník na terapii světlem, Philips

Vědci ze společnosti Philips to ovšem změnili pomocí velmi chytré, jednoduché a dostupné aplikované technologie. Přístroj Philips Wake-up Light je určený k tomu, aby pomáhal vnitřním tělesným hodinám, a používá k probouzení přirozenějším způsobem jedinečnou kombinaci světla a zvuku – vstávání je mnohem jednodušší. Světelný budík Philips dokazuje, že technologie může být zároveň citlivá i účinná. Naše tělesné hodiny jsou neuvěřitelně citlivé na světlo, takže když na ně nepůsobí žádné přirozené sluneční záření, spánkové hormony se „nespláchnou“ a to znamená, že vstávání do školy v 8 hodin ráno – v úplné tmě – může být skutečně nepříjemné. Přístroj Philips Wake-up Light napodobuje účinky východu slunce a postupně vysílá do místnosti paprsky světla, čímž pomáhá regulovat tělesné hodiny a potlačit pocit vyčerpanosti.

Prohlédněte si všechny naše výrobky životního stylu