Jak světlo pomáhá studentům s lepším začátkem

Přizpůsobení osvětlení aktivitě ve třídě.

Výzkumy naznačují, že intenzita světla může mít při inteligentním využití v učebním prostředí významný vliv. Na jakém místě by bylo lepší vyzkoušet, jestli osvětlení přináší při výuce pozitivní výhodu, než na základní škole?

Vizionářská ředitelka na základní škole poblíž nizozemského města Eindhoven se obrátila na společnost Philips s nadějí, že by mohla vytvořit systém, který by ku prospěchu žáků a podpoře co nejpozitivnějšího prostředí pro výuku využíval moc světla. Společnost Philips nainstalovala systém SchoolVision, který upravuje osvětlení podle aktivit ve třídě a vytváří atmosféru, která je podmanivá, povzbuzující, odpočinková a klidová.

Studenti se rozvíjejí nejlépe, když se cítí pohodlně. Hledali jsme partnery, kteří by mohli změnit prostředí, kde se děti učí. Hledali jsme osvětlení a skončili pochopitelně u Philipsu.“

 

Jane van der Heijden

Ředitelka, základní škola De Disselboom 

Den začíná povzbuzujícím osvětlením, které se může v průběhu dne ztlumit. Velkou výhodou systému vstřícného k uživatelům je, že učitelka například vidí, jak při hodině čtení děti ztrácí pozornost, a může jim dodat energii opětovným zesílením světla. Jak ukazuje tento inspirativní film, děti říkají, že systém proměnlivého osvětlení ve třídě je, jako by pracovaly ve čtyřech různých třídách – uklidňující, inspirující, nabíjející a poklidné.

35%

zvýšení rychlosti čtení. Hamburská studie o systému Philips SchoolVision prokázala zvýšení rychlosti čtení a snížení počtu chyb.

 

Citation: Philips study in Hamburg - 'Brighter Schools' report 2010

Řešení SchoolVision je stejně energeticky účinné jako běžná svítidla.

Nepravda. Ve srovnání se starými neefektivními svítidly používanými před rokem 1980 může řešení SchoolVision ušetřit až 57 % energie ve školách. Citace: Philips: Světlejší školy – Osvětlujeme udržitelnou budoucnost vzdělávání

Prohlédněte si všechna naše řešení osvětlení