Vesnice ponořená ve světle

Podívejte se, jak toto město září díky osvětlení Philips CityTouch.

V malé vesničce na vrcholku hory, v jednom z nejmalebnějších italských okresů, může najít podstatu smysluplné inovace. Città Sant'Angelo se rozkládá kousek od italského východního pobřeží v oblasti Abruzzo. Tato vesnička je plná života, zručných řemeslníků, malých firem a vzkvétajících obchůdků.

V tomto filmu vzpomíná Ettore Mazzocco, režisér z místního divadla, na jedinečný charakter, díky kterému byla vesnice vždy tak rušnou komunitou a jak o tento charakter přišli při ekonomické krizi a v současnosti zase objevili.

Když jste se po městečku Città Sant'Angelo procházeli předtím, neviděli jste hvězdy. Teď už ano, díky osvětlení LED.“

 

Gabriele Florindi

Starosta obce Cittá Sant'Angelo

Ve spolupráci s italskou vládou a společností CEIE Power vyměnili tisíce klasických žárovek za tři typy pouličních světel LED od společnosti Philips, které jsou spolehlivější a ekologičtější, šetří náklady a energii a zajišťují hřejivé a nastavitelné světlo.
Světla jsou propojená systémem Philips CityTouch, dálkovým systémem pro správu osvětlení, který umožňuje dynamické, inteligentní řízení osvětlení na úrovni celého města. Toto inteligentní řešení pro venkovní osvětlení nabízí jednoduché webové aplikace pro správu sítě pouličních LED světel a analýzu dat. Například je možné zapnout více světel v ulicích s vyšší aktivitou. 

76%

úspora nákladů na energie pro město po instalaci propojeného systému osvětlení Philips CityTouch.

 

Città Sant'Angelo: Světlem k hezčí obci – Philips CityTouch

V jednotlivých ulicích v tišších částech města, kde není nutné zapínat světla naplno, může správní úřad přitlumit osvětlení. Občané říkají, že obec je díky světlu jako nová.

Jak velký je v současné době globální trh se světelnou technologií?

300 miliard EUR / 330 miliard USD. Předpokládaná hodnota trhu do roku 2020 navíc činí přes 600 miliard EUR (660 miliard USD). Růst v oboru mezi lety 2005 a 2011 více než dvojnásobně předběhl růst celosvětového HDP. Citace: Mezinárodní rok světla a světelných technologií (IYL 2015)

Prohlédněte si všechna naše řešení osvětlení