Příjemný spánek

Inovace, která zkrotila chrápání jednoho muže.

Jádrem zásadní inovace je zajistit, aby dávala smysl, aby řešila potřeby spotřebitelů a aby jim umožnila převzít kontrolu nad svými životy. A přesně o tom je tento film týkající se domácí zdravotní péče – jak jeden muž přemohl chrápání, které bylo nesnesitelné pro jeho rodinu, ale hlavně ohrožovalo i jeho vlastní zdraví. 

Mnoho lidí chrápání ignoruje. Není ale pochyb o tom, že chrápání může způsobit mimořádné zdravotní problémy – například obstruktivní spánkové apnoe, znepokojující potíže, kterými v Číně trpí 4 ze 100 lidí, nebo problémy jako noční hypoxie, což je extrémní dýchací potíž způsobená ucpanými nosními dutinami. To poté může vést k problémům se srdcem a krevním tlakem.

Inovace vychází z toho, že nasloucháme, co pacient či spotřebitel opravdu potřebuje.“

 

Chen Rosa

Vrchní ředitelka, HHS BU, Philips Healthcare

Když únava začala ovlivňovat jeho každodenní život, rozhodl se Chen Qiang se svým silným chrápáním něco udělat a tento film ukazuje, jak mu používání digitálně připojeného pokročilého spánkového monitoru BiPAP autoSV od společnosti Philips změnilo život. Nošením speciální dýchací masky do postele může řídit jeho použití. Ve spánku se prostřednictvím internetového připojení předávají údaje jeho lékaři, takže je možné chrápání a spánkové vzorce sledovat. Je to příklad, jak může být inovace zdravotní péče osobní, relevantní a účinná.

30 %

Číňanů má potíže v noci spát.

 

Citation: Philips Index for Health and Well-being; a global perspective, 2010

Kolik dospělých v USA trpí problémy s poruchami spánku či probouzení?

50–70 milionů dospělých. Zejména chrápání může být příkladem poruchy dýchání při spánku. Citace: Centres for Disease Control & Prevention

Prohlédněte si naše řešení zdravotní péče