Může zvuk nahradit skalpel?

Nové ultrazvukové zařízení pomáhá snášet bolest.

Naše ultrazvuková technika Philips HIFU se vyhýbá invazivním chirurgickým zákrokům a pomáhá pacientům s rakovinou snášet vysilující bolest. Nejde ovšem jen o intenzivní dopad na lidi – zařízení také mění způsob, jakým nemocnice mohou poskytovat péči svým nejzranitelnějším pacientům.

U mnoha pacientů s rakovinou představuje snášení bolesti velmi důležitý problém, který často vyžaduje nákladné a dlouhodobě podávané dávky léčiv, které mohou někdy vést k dalším oslabujícím vedlejším příznakům. Ve chvíli, kdy se rakovina dostane do kostí (kostní metastázy), zasáhne bolest úplně vše, od krátké procházky po spánek, a zlepšení kvality péče u pacienta se dostane na první místo.

Myslím si, že kromě léčby je také velmi důležité, abychom se zaměřili na péči, která pomůže pacientovi zlepšit život díky lepšímu snášení bolesti.“

 

Dr. Merel Huisman

Oddělení radiologie, UMC Utrecht

Nová jedinečná inovace společnosti Philips ve fakultní nemocnici v Utrechtu v Nizozemsku známá jako vysoce intenzivní zaměřený ultrazvuk neboli HIFU umožňuje odstranění škodlivých rakovinných buněk, aniž by bylo nutné použít chirurgický skalpel. To znamená, že pacienti jsou zase v pořádku okamžitě po provedení léčby. Jedná se o proceduru neinvazivního typu, symbol nového věku zdravotní péče, kdy se zjednodušuje léčba chorob – a nejen rakoviny. Tato inovace může zajistit mimořádný osobní prospěch jednotlivým pacientům a také změnit způsob, jakým vlády a klíčoví činitelé řídí své rozpočty.

Byla v roce 2012 nejběžnější příčinou smrti na rakovinu rakovina jater?

Není to tak. Za 1,59 miliónu úmrtí mohla rakovina plic, zatímco rakovina jater způsobila 745 000 úmrtí. Citace: Světová zdravotnická organizace

Prohlédněte si naše řešení zdravotní péče