Boj s rakovinou v Číně

Diagnostické partnerství, které představuje rozdíl.

Jedinečné partnerství s nemocnicí v Číně přineslo ohromující výsledky na poli diagnostiky. Toto se děje v zemi, jejíž zdravotní problémy jsou dlouhodobě na vzestupu a kde se mnoho specialistů jen těžko vyrovnává se zvýšeným pracovním zatížením. 

Obrovská Západočínská nemocnice v Čcheng-tu, čtvrté největší město v zemi, je hostitelem převratné spolupráce mezi lékaři a techniky ze společnosti Philips. V Číně dochází k polovině všech nových asijských případů rakoviny jater, staré technologie na diagnostiku rakoviny ale zahrnovaly komplexní a časově náročné invazivní postupy, které představovaly riziko pro pacienta a znamenaly prodloužení doby rekonvalescence.

Spojili jsme síly (se společností Philips) a překonáváme propast, která leží mezi technologií a skutečnými lékařskými potřebami. Dnes se zaměřujeme na rakovinu jater a já doufám, že se spolupráce rozšíří i do jiných oblastí.“

 

Dr. Yan Luo

Ředitel oddělení ultrazvuku, Západočínská nemocnice

Philips ElastPQ je neinvazivní přístroj využívající nejmodernější ultrazvukovou technologii. Poskytuje lékařům cenné údaje, které jim mohou pomoci při celkové diagnóze rakoviny jater, a to za zlomek nákladů a mnohem rychleji. Nejde ale pouze o inovaci, přítomnost techniků ze společnosti Philips na pracovišti zajišťuje pokračující výzkum a vývoj v nemocničním prostředí. Tato inovace představuje inspirativní medicínské partnerství, kde lékaři a technici spojují síly, aby technologie vyhovovala skutečným klinickým potřebám. To vede k rychlejší a přesnější diagnóze rakoviny jater – se všemi zjevnými výhodami, které to přináší pacientům.

27 %

úmrtí na rakovinu ve světě připadá na Čínu. V roce 2012 to představovalo 3,07 miliónu nově diagnostikovaných případů rakoviny. Země také registruje nejčastější výskyt případů rakoviny jater, jícnu, žaludku a plic.

 

Citation: World Cancer report 2014, IARC

V roce 2012 přibylo více než 14 milionů nových případů rakoviny.

Pravda. Odhaduje se, že v roce 2012 přibylo 14,1 milionů nových případů rakoviny. Pokud se podle Světové zdravotnické organizace udrží současný vývoj hlavních typů rakoviny po celém světě i v budoucnosti, rakovina se do roku 2030 rozšíří na 23,6 milionu nových případů každý rok. Citace: Světová zdravotnická organizace / Centrum pro výzkum rakoviny ve Spojeném království: Fakta o rakovině ve světě

Prohlédněte si naše řešení zdravotní péče