Nové způsoby smažení

Cesta jedné ženy ke zdravějším receptům.

Smažené jídlo představuje v Saúdské Arábii svého druhu tradici – stejně jako v mnoha zemích po celém světě. Stalo se tak oblíbené, že skoro čtvrtina studentů jí nezdravě a je možné je díky tomu označit za obézní.

Kromě toho trpí nadváhou skoro tři čtvrtiny obyvatel země nad 40 let, což vytváří velký tlak na lékařský systém. Zubní instrumentářka, Mai Matbouliová, musela změnit svůj životní styl, protože trpěla nadváhou, což mělo vliv na její zdraví a pohyblivost.

Rozhodla jsem se ozdravit svůj životní styl, protože jsem měla velkou nadváhu. Shodila jsem 40 kg díky tomu, že jsem omezila nezdravé pokrmy a nahradila je zdravým jídlem.“

 

Mai Matbouli

Zubní instrumentářka, Saúdská Arábie

Proto jí, spolu s dalšími pacienty trpícími vysokým krevním tlakem či cukrovkou, nabídli v rámci jedinečného experimentu saúdští lékařští odborníci fritézu Philips Airfryer, aby zjistili, zda její používání může pomoci při snižování tělesné hmotnosti. Fritéza Airfryer používá inovativní technologii Rapid Air Technology, díky které je na přípravu jídel jako jsou hranolky nebo jiné tradiční smažené pokrmy spotřebováno až o 80 % méně oleje* – s obdivuhodně podobnými výsledky. Výživné recepty inspirované chytrým a smysluplným kuchyňským přístrojem, jako je fritéza Airfryer, mohou přispět ke zdraví kuchařských začátečníků i těch, kteří se považují za kulinární experty.

 

*V porovnání se smažením čerstvých hranolků v normální fritéze Philips

23,1 %

saúdských dětí ve věku 5 až 18 let trpělo v roce 2010 nadváhou. Rozmach obezity a závažné obezity dosáhl ve všech věkových skupinách 9,3 %, resp. 2 %, přičemž u chlapců se obezita a závažná obezita vyskytovala výrazně častěji než u děvčat.

 

Citation: Ann Saudi Med. 2010 May-June

Žití ze vzduchu

 

Ruqaiya Husam El Othmaniová, dietetička a poradkyně pro cukrovkáře v Saúdské Arábii, doporučuje používat fritézu Philips Airfryer XL jako způsob, jak jíst zdravěji. Zjistěte, jak fritézu Airfryer propaguje.

Kolik lidí podle studie Saúdské cukrovkové a endokrinologické společnosti zemře v Saúdské Arábii každý rok na nemoci související s obezitou?

20 000. Ve studii se uvádí, že obezitou, případně cukrovkou 2. typu trpí čtvrtina populace v Saúdské Arábii. Citace: Saudská společnost zabývající se cukrem a endokrinologií

Prohlédněte si všechny naše výrobky životního stylu