Pomáháme snížit úmrtnost novorozeňat v Ugandě

Jak dostupná zdravotní péče mění životy.

Společnosti Philips ve spolupráci s ugandskou vládou a nevládní organizací „Imaging The World“ zjednodušuje zdravotnické technologie se specifickým zaměřením na snížení dětské a mateřské úmrtnosti v této zemi.

Dostupná prenatální péče má v zemích jako Uganda, kde jsou běžné komplikace v těhotenství a při porodu a matky umírají ve 440 případech ze 100 000 porodů, potenciál snížit dětskou úmrtnost.

Cílem projektu Snímkování světa je umístit dostupný ultrazvukový přístroj i do těch nejodlehlejších vesnických zdravotnických zařízení, aby mohla být přímo na místě dostupná kvalitní zdravotní péče.“

 

Dr. Kristen Destigter

spoluzakladatelka, Snímkování světa

V tomto filmu je vidět, jak poskytování dostupných ultrazvukových přístrojů, které si mohou prohlížet lékaři stovky kilometrů daleko, přinese i nejchudším matkám ve venkovských oblastech Ugandy přístup k takové prenatální péči, jež zachraňuje životy a může změnit místní komunity.
Například žena na ugandském venkově nemá jak zjistit, jestli čeká dvojčata nebo že je jedno z nich zamotané do pupeční šňůry.
Jedná se o situaci, která by mohla vyústit v tragédii, a mnoho matek a novorozenců stále v důsledku komplikací, které by se daly pomocí správného vybavení jako je ultrazvukový přístroj snadno zjistit, umírá. Společnost Philips se touto výzvou zabývá a nabízí cenově výhodnou ultrazvukovou technologii, aby bylo snímkování možné snadno provádět v odlehlých klinikách, snímky digitálně přenést pomocí mobilního telefonu a prohlédnout je vzdáleně v lékařském centru s lepšími zdroji.

555

porodních komplikací se na ugandském venkově vyskytne každý den. Každý rok zemře v Ugandě kvůli komplikacím v těhotenství 6 000 žen. V celé zemi je pouhých 34 radiologů – a 70 % z nich žije v městských oblastech.

 

Citation: Philips Imaging the World

Zřetelný rozdíl

 

Dr. Alphonsus Matovu je hlavní chirurg a lékařský ředitel v ugandské nemocnici Kamuli. Pracuje také u organizace Snímkování světa jako programový ředitel. Podívejte se, proč je jeho práce tak náročná – a jak mu pomáhá společnost Philips.

Uganda má jednu z největších dětských úmrtností na světě.

Pravda. Uganda má dětskou úmrtnost 60,82 úmrtí na 1 000 narozených. Citace: CIA: World Factbook

Prohlédněte si naše řešení zdravotní péče