Mučedníci v záři světel

Místo, kde se osvětlení a inovace dotýkají lidských životů.

Jeden z nejvýznačnější památníků v Turecku, připomínající bitvu o Gallipoli za 1. světové války, se koupe v tak mimořádné kombinaci světel LED, že se vám zastaví dech.

Společnost Philips vytvořila systém osvětlení LED, který je tak výkonný, inteligentní a pružný, že nabízí v jednom okamžiku více než 16 milionů barev. Tento systém LED Lighting je příkladem toho, jak inovace osvětlení a designu mohou skutečně oživit historii a dotknout se lidských životů nečekaně emotivním způsobem.

Zničehonic památník zapomenutý v čase a prostoru ožije paprskem světla, jako by šlo o maják ozařující budoucnost, ozařující lásku a mír.“

 

Sunay Akin

turecký básník a novinář

Památník mučedníků, který připomíná ztráty na životech, ke kterým došlo v nelítostné a krvavé bitvě o Gallipoli, v jejímž rámci svým způsobem vznikala moderní turecká republika, je pro společnost Philips a její týmy vyvíjející osvětlení příští generace mimořádně prestižním projektem. Památník, zvaný též „Mučedníci“, se sám stal jen součástí historie. Nyní byl ale omlazen schématem inovativního osvětlení, díky kterému ke gallipolskému památníku nyní proudí davy návštěvníků, kteří chtějí složit hold padlým hrdinům a připomenout si minulost. Jeden z nejlepších tureckých spisovatelů, Sunay Akin, napsal pro nově osvětlený památník speciální báseň, ve které říká, že nyní vypadá jako oblečený v „oděvu ze světla, jako v závoji“.

Kolik energie dokáží svítidla Philips LED ušetřit?

Uspoří 50–70 %. Podle studie skupiny The Climate Group provedené ve 12 největších městech světa se úspora může vyšplhat dokonce až na 80 %, když se propojí s chytrým ovládáním. Citace: The Climate Group

Prohlédněte si všechna naše řešení osvětlení