Světlo, které inspirovalo město

Vietnamský most osvětlený zářivkami LED podpořil turismus.

Při kreativním použití může osvětlení dramaticky zvýšit působivost překrásné či věhlasné konstrukce a změnit celou komunitu.

Nejúchvatnější atrakcí ve vietnamském přístavním městě Da Nang je Dračí most. Vytváří zcela novou turistickou atrakci, kolem které se točí spousta podnikání. Jedná se o obří plastiku, která se klene a kroutí nad přístavem. Křivky jeho kovové páteře tvoří obrovské oblouky tyčící se nad dopravním provozem na silnici dole.

Most představuje základ pro náš celkový růst. Letos očekáváme návštěvu tří miliónů turistů.“

 

Tran Chi Cuong

Zástupce ředitele, oddělení pro sport, kulturu a turismus ve městě Da Nang

I ve dne se jedná o úchvatný pohled, v noci se však Dračí most stává národní pamětihodností, kterou každý musí vidět. Da Nang se tak neodvratně ocitá na povinné turistické mapě Vietnamu. Město přitahuje více než tři milióny turistů ročně, mimo jiné i díky 900 světlům LED, které na most nainstalovala společnost Philips. Na tmavém pozadí vytváří tato nádherná světelná show LED dojem, jako by zlatý drak prolétal skrz mračna. Největším zážitkem je okamžik, kdy z ohromných úst gigantického kovového tvora vyšlehne skutečný oheň. Je to vzrušující pohled, lákající o víkendových večerech celé davy přesně včas, aby zahlédly, jak plameny Dračího mostu šlehají noční oblohou. Tento pestrý film z jedné z nejzajímavějších zemí jihovýchodní Asie ukazuje, jak Dračí most změnil život jedné místní ženy díky tomu, že vytvořil novou vzrušující pracovní příležitost: Le Thi Vinh opustila svou práci v továrně a stala se prodavačkou džusu na úpatí mostu, a její podnik vzkvétá. Výborně to ilustruje způsob, jak může jasné osvětlení LED přeměnit prostor ve městech, vytvářet turistický ruch a stimulovat hospodářský růst.

2 500

kusů světel LED Philips Color Kinetics ozařuje most.

 

Citation: Philips

Svítidla LED mají oproti běžným svítidlům dvojnásobnou životnost.

Nepravda. Svítidla LED mají oproti běžným svítidlům pětinásobnou životnost. Delší životnost znamená menší údržbu a provozní náklady. Citace: McKinseyho oběhové hospodářství

Prohlédněte si všechna naše řešení osvětlení