Komunity zářící světlem

Jak osvětlení LED přetvořilo identitu města.

Přístavnímu městu Corpus Christi u Mexického zálivu v Texasu vždy dominoval velkolepý ocelový obloukový most přes místní záliv.

Pro všechny, kdo tady vyrostli, představuje přístavní most v Corpus Christi neodmyslitelné pozadí, které jim pomáhalo vytvářet svou identitu a které představovalo objekt všeobecného obdivu a náklonnosti. V těžších časech, které nastaly, ale světla přístavního mostu v Corpus Christi zhasla a noční pamětihodnost zmizela.

Odlišuje nás to, proto to dnes obyvatelé vnímají jako na něco, na co mohou být hrdí. Nejenže je to šetrné k životnímu prostředí, ale také šetří náklady.“

 

Nelda Martinez

Starostka Corpus Christi

Naštěstí je světlo zase zpět a díky tisícům úsporných a ekologických zářivek LED je ještě mnohem úchvatnější než dřív. Vzrušující projekt na opětovné osvětlení konstrukce, při kterém městské úřady pracovaly v partnerství se společností Philips, dal přístavnímu mostu v Corpus Christi nový vzhled a učinil z něj živoucí umělecké dílo. Nestačilo jim jen předvést, jak specifické osvětlení LED ve městech dokáže přeměnit prostor – vytvořili pulzující atrakci, která umožnila klenotu průmyslového designu vstoupit do 21. století v obnoveném rouchu. Vícebarevná světla nyní zvýrazňují siluetu mostu nádherným, proměnlivým a moderním způsobem, takže se ze samotného mostu stala turistická atrakce, která danou oblast oživila. Protože místní přístavní most v Corpus Christi opravdu milují, zvýšil se výrazně obrat jednoho místního fotografa, který nyní most používá jako dramatické venkovní studio.

11 000

jednotlivě přístupných uzlů měnících barvy. Vše řízeno ovladačem osvětlení LED Pharos LPC X.

 

Citation: Philips

Světlo na nových cestách

 

Starostka města Corpus Christi Nelda Martinezová se podílela na realizaci se společností Philips. Když vidí světla Philips na mostě Harbor Bridge, září pýchou. Získala také prestižní „prvenství“. Kliknutím se podívejte, o co se jedná, a zjistěte další informace o jejím městě.

Prohlédněte si všechna naše řešení osvětlení