Podstata péče zaměřené na rodinu

Na novorozeneckých JIP potřebují novorozenci a jejich rodiče speciální péči, kterou nedokáží poskytnout všechny nemocnice. Jasná světla a vysoká hladina zvuku mohou mít negativní vliv na nerozvinutý mozek novorozenců a jeho následný vývoj. Tato traumatizující zkušenost může trvat dny, týdny i měsíce. K dispozici jsou však řešení zdravotní péče, která mohou situaci rodičů i dětí zlepšit.

Dokud se na JIP skutečně nedostanete, nedovedete si představit, jaké to tam je.“

 

novopečená matka

nemocnice Mangiagalli

Je velice důležité transformovat místo boje mezi životem a smrtí na prostředí, kde se respektuje denní rytmus.“

 

profesor Fabio Mosca

ředitel novorozenecké jednotky intenzivní péče, nemocnice Mangiagalli

Zaměřeno na rodinu

Zaměřeno na rodinu

Jak může být pobyt v nemocnici příjemnější, když tam dáte prostor rodině.

Předčasné porody

 

Podle odhadů se každý rok předčasně (před dokončeným 37. týdnem těhotenství) narodí 15 milionů dětí a toto číslo roste.

75 % z 1 milionu dětí, které zemřou kvůli komplikacím při předčasném porodu, by mohla zachránit správná lékařská péče.

Ve 184 zemích se podíl předčasně narozených dětí pohybuje od 5 do 18 %.

Klíčem je přežít. 

Společnost Philips je přesvědčená, že když se péče zaměřená na rodinu stane nedílnou součástí přístupu novorozeneckých JIP, zvýší se výrazně šance předčasně narozených dětí na přežití. Klíčem ke zvýšení této šance jsou kromě zdravotnických technologií i řádná školení a podpora. A společnost Philips všechno tohle nabízí.

V těle matky je dítě chráněno před hlukem i světlem, musíme mu tedy co nejvíce podobné prostředí vytvořit i po narození.“

 

profesor Fabio Mosca

ředitel novorozenecké jednotky intenzivní péče, nemocnice Mangiagalli

Systém osvětlení od společnosti Philips se nezaměřuje jen na děti a matky: klade důraz na péči zaměřenou na rodinu jako celek. Když vytvoříme nezbytné vztahy a přizpůsobíme zdravotní péči potřebám jednotlivců, budou nám odměnou zdravější životy. Pacientem je celá rodina, a jen když se zaměříme na péči o ni jako celek, můžeme se úspěšně postarat i o novorozence.

Transformace osvětlení

 

Společnost Philips vytvořila systém osvětlení, který pečuje o matku i dítě. Běžně se osvětlení na celé JIP ovládá jediným vypínačem, každé dítě však potřebuje jiné světlo. Systém v nemocnici Mangiagalli umožňuje světlo přizpůsobit situaci – zdravotníci si mohou přisvítit, když se starají o pacienty, a naopak světlo ztlumit v jiných případech.

Péče zaměřená na rodinu

Lepší prostředí na novorozeneckých JIP pro předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Monitorovací zařízení a školení

 

Pouhá dodávka technologie nestačí. Cílem společnosti Philips je i důkladně a pravidelně školit veškerý lékařský personál v ovládání vysoce moderního lékařského vybavení.

Změna mateřské nálady

 

Společnost Philips rovněž s nemocnicí spolupracuje na renovaci místností, kde se snaží iniciovat u rodiček laktaci. Tento nový systém přináší jemnější a lépe ovladatelné uklidňující světlo, které matkám pomáhá relaxovat a podporuje laktaci.

Lepší kojení

Lepší kojení

Zákulisí úspěchu místnosti pro inicializaci laktace v nemocnici Mangiagalli.

Mateřské mléko – životodárná potrava

 

Odsávání mateřského mléka je pro předčasně narozené děti důležité, protože ještě nemají přirozeně vyvinutý sací reflex. Důležitost mateřského mléka a v něm obsažených základních živin pro děti nelze podcenit. Mléko obsahuje protilátky povzbuzující imunitní systém, který je u předčasně narozených dětí zvlášť důležitý. Klikněte a dozvíte se víc.

Dopady na vaše zdraví

 

Světlo má neuvěřitelně blahodárný účinek na naše zdraví a jsme teprve na počátku poznání, jak nás jeho různé odstíny mohou ovlivnit. V nemocnicích, kde jsou lidé obvykle velice nervózní a zranitelní, to platí obzvlášť. Tato technologie má velký potenciál i pro ostatní věkové skupiny a jiná nemocniční oddělení.

Prohlédněte si naše řešení zdravotní péče